Katalogs

Melnkalne - ceļojums uz paradīzi

Ceļojuma veids: ceļojumi ar autobusu
Piedāvājums spēkā: 15.09.2017.
Dienas: 10
Cena no: 320.00 EUR
Zagreba – Splita – Budva – Kotora – Kotoras līcis – Dievmātes sala –Melnkalnes vakars – Skadara ezers – Taras un Močaras upju kanjoni – Durmitora Nacionālais parks – Škodera – Tirāna – Kruje – Dubrovņika – Krapinska Toplice – Termālo centrs «Akva Vivae»
Pieteikties

Izbraukšanas datums: 15.09.2017 (10 dienas / visas naktis viesnīcās, 4 dienas pie jūras)

4,5,6,7 dienas - atpūta pie jūras vai iespējas doties saturīgās un interesantās ekskursijās

1.diena.
Agri no rīta izbraukšana no Rīgas. Ceļā – Lietuva, Polija. Nakts viesnīcā Čehijā Olomoucā.

2.diena. Horvātija: Zagreba.
Brokastis. Pastaigas Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā, kas viduslaikos ir izveidojusies no divām mazām pilsētiņām Kaptolas un Gradecas, kas apvienojoties izveidoja pilsētas vēsturisko centru. Pastaigas pa Zagrebas vecpilsētu - Sv. Stefana katedrāle, J.Jelačiča laukums, Sv. Marka baznīca un valsts nozīmīgākās celtnes Sabors (parlaments) un Banski Dvor (prezidenta pils). Nakts viesnīcā Horvātijā.

3.diena. Horvātija - Dalmācija: Splita.
Brokastis. Dalmācija. Apskates ekskursija Splitā (par papildus samaksu – 10 €) kopā ar vietējo gidu krievu valodā, kas būs kā vēstures stunda, kuras laikā iepazīsim Horvātijas noslēpumus. Splitu antīkos laikos dibināja Romas imperators Diokletiāns (3./4.gs.), viņa laikā uzceltā pils ir vienīgā no Romas imperatoru pilīm, kas saglabājusies līdz mūsdienām (UNESCO), apskatīsim arī Zelta un Sudraba vārtus, Sv. Duje katedrāli, Jupitera templi, Horvātijas slavenāko cilvēku pieminekļus un valdzinošo jūras krastmalu ar simtgadīgajām palmām. Brīvs laiks pusdienām un suvenīru iegādei. Pārbrauciens uz Melnkalni. Nakts viesnīcā Melnkalnē (Budvaā vai tās apkārtnē).

4.diena. Skadara ezera bagātības.
Brokastis. Atpūta pie jūras
vai pēcpusdienā izbraukuma ekskursija Nr.1: Skadara ezera bagātība (par papildus samaksu: 35 €).
Brauciena laikā līdz Skadaras ezeram redzēsim burvīgo Adrijas jūras piekrasti, Sv.Stefana salu, senu zvejnieku ciematu, kas mūsdienās pārvērsts par ekskluzīvu viesnīcu kompleksu un  varenos Dināru kalnus. Skadara ezers ir lielākais Balkānu pussalā, to savā starpā sadalījušas abas kaimiņvalstis Melnkalne un Albānija. Ezera apkārtnei noteikts Nacionālā parka statuss - krāšņa daba, zied ūdensrozes un lilijas, ūdens spogulī rindojas Dināru kalnu virsotnes, nelielas ar lauru kokiem un efejām apaugušas saliņas, seni klosteri un cietokšņu drupas, ūdens malā redzamas senas zvejnieku piestātnes un zivju restorāniņi, tas viss kopā ir daļa no izcila Melnkalnes kultūras mantojuma. Brauciens ar kuģīti pa ezeru ilgi paliks atmiņā, brauciena laikā būs nacionālais cienasts – mājas vīns un rakija, siers un mazās melnkalniešu pankūciņas ar medu. Atgriešanās viesnīcā.

5. diena. Taras un Močaras upju kanjoni. Durmitora Nacionālais parks.
Brokastis. Atpūta pie jūras
vai izbraukuma ekskursija Nr.2: Durmitora Nacionālais parks. Taras un Močaras upju kanjoni (par papildus samaksu: 45 €/ bērniem 25 €).
Ainavām bagāts brauciens gar Moračas upe, kura savā tecējumā izveidojusi gleznainu kanjonu, upe ietek Skadaras ezerā un tās krastos atrodas Melnkalnes galvaspilsēta Podgorica, ceļā  apmeklēsim 13.gs. dibināto Moračas klosteri ar brīnišķīgām freskām. Durmitora Nacionālais parks raksturojas ar mežonīgiem dabas skatiem - neskaitāmām Dināru kalnu iespaidīgajām virsotnēm, ezeriem, alām un gravām. Parka teritorijā atrodams viens no Balkānu pussalas dabas brīnumiem (UNESCO), Taras upes noslēpumainais un mežonīgais kanjons un slavenais Džurdževica tilts. Atgriešanās viesnīcā.

6.diena. Albānija – Eiropas noslēpums: Kruje un Tirāna.
Brokastis. Atpūta pie jūras
vai izbraukuma ekskursija Nr.3: Albānija: Kruje un Tirāna (par papildus samaksu: 45 €).
Brauciens cauri Albānijas pierobežas pilsētai Škoderai, kas lepojās kā viena no senākajām  pilsētām Eiropā. Albāņu nacionālā varoņa Skanderbeka rezidences pilsētā Krujā apmeklēsim muzeju un cietoksni, ko ilgi nespēja iekarot turki, bet austrumu tirdziņā papriecāsimies par spilgto krāsainību un skaistajiem sudraba izstrādājumiem. Brīvs laiks suvenīru iegādei. Piedāvājumā albāņu nacionālās pusdienas skaistā Krujes restorānā. Tirānu 16.gs. dibināja turki, un tikai nepilnus 100 gadus tā ir Albānijas galvaspilsēta. Pilsētā izbaudīsim austrumiem raksturīgu kolorītu un dažādu reliģisku konfesiju mierīgo līdzāspastāvēšanu – Et’hem Beja mošeju, Kristus augšāmcelšanās katedrāli, Mātes Terēzas pieminekli, Skanderbeka laukumu u.c. Atgriešanās viesnīcā.

7.diena. Ceļojums uz Paradīzi! Budva – Kotora – Kotoras līcis – Dievmātes sala – Melnkalnes vakars.
Brokastis. Atpūta pie jūras
vai izbraukuma ekskursija Nr.4: Budva – Kotora – Kotoras līcis – Dievmātes sala (par papildus samaksu: 35 €).
Budva ir Melnkalnes tūrisma metropole Adrijas jūras krastā ar 35 lieliskām pludmalēm un nerimstošu nakts dzīvi, tāpēc nereti tiek dēvēta par Melnkalnes Maiami. Budvas vecpilsēta ir izvietojusies uz nelielas pussalas un tajā apskatāma virkne vēsturisku pieminekļu – baznīcas un klosteri, kā arī mākslas galerijas un nelieli muzeji. Vasaras mēnešos Budva kļūst par pilsētu – teātri, pateicoties neskaitāmiem koncertiem, teātra izrādēm un citiem kultūras pasākumiem, kas nomaina viens otru.
Melnkalnes pērle, vēsturiskā Kotora, senā jūrnieku un tirgoņu pilsēta - cietoksnis ar ievērojamo kultūras mantojumu ( UNESCO), acis priecē lieliski saglabājušās šaurās ieliņas, pa kurām staigājot var apskatīt senas aristokrātu pilis un dievnamus. Panorāmas brauciens ar kuģīti pa Kotoras līci vienīgo kalnu ieskauto "Balkānu fjordu", kas dziļi līkumots iespiedies sauszemē starp dramatiskajiem Dināru kalniem, tā zilajos jūras ūdeņos spoguļojas kalnu virsotnes, kuru pakājē kā mazas pērlītes rindojas nelielas pilsētiņas un ciemati. Melnkalnes jūrnieku svētvietas apmeklējums uz mākslīgi izveidotas saliņas ”Gospa od Škrpjela”, salas nosaukums nozīmē Dievmāte uz klints.
Melnkalnes vakars lauku ciematā, programmā folkloras priekšnesumi – krāšņi tautas tērpi, mūzika, dziesmas, dejas, rotaļas. Nacionālā virtuve – olīves, siers, vītinātā gaļa “pršut”, salāti, krāsnī cepta gaļa ar kartupeļiem, augļi, vīns, rakija un mazas pankūciņas ar medu.Atgriešanās viesnīcā.

8.diena. Horvātijas Rivjēra - Dubrovņika.
Brokastis. Atgriežamies Horvātijā. Atpūta pie jūras
vai izbraukuma ekskursija Nr.5: Dubrovņika (par papildus samaksu: 10 €).
Ceļosim gar gleznaino Adrijas jūras piekrasti līdz Dubrovņikai, kuru apskatīsim vietējā krieviski runājoša gida pavadībā. Viduslaikos Dubrovņika netika pakļauta ne varenajai Venēcijas republikai, ne Osmaņu impērijai, tāpēc saglabājusi greznus arhitektūras pieminekļus,  ar mirdzošām marmora plāksnēm klātas ieliņas, vienu no vecākajām Eiropas aptiekām, Dominikāņu un Franciskāņu klosterus, strūklakas un masīvos cietokšņus. Brīvajā laikā pusdienu pauze, iespējamas peldes Dubrovņiku pludmalē un suvenīru iegāde. Nakts viesnīcā Horvātijā.

9.diena. Krapinska Toplices - Termālo centrs «Akva Vivae».
Brokastis. Horvātijas Ziemeļu daļā atrodas minerālūdeņu bagātības, kas apzinātas Romas impērijas laikos, bet mūsdienās pārvērtušās par moderniem atveseļošanās centriem. Relaksējoša atpūta Krapinska Toplices kūrortā, kur nesen uzcelts moderns atpūtas komplekss "Akva Vivae" ar minerālūdeņu baseiniem un ūdens atrakcijām –  hidromasāžu, jūras viļņiem, strūklakām, nobraucienu celiņu u.c. Tranzīta ceļš cauri Slovēnijai, Austrijai un Čehijai. Viesnīca Olomoucas pilsētā/apkārtnē.

10.diena.
Brokastis. Mājupceļš - tranzīta brauciens pāri Čehijai, Polijai un Lietuvai. Ap pusnakti atgriešanās Rīgā.

Ceļojuma cena:
€ 480.00 (1 vieta autobusā)
€ 630.00 (1 vieta ar papildvietu autobusā)
€ 170.00 (piemaksa par 1-vietīgu numuru SNGL)

Standarta samaksas kārtība (ja nav paredzēti speciālie akcijas nosacījumi:
• Avansa iemaksa piesakoties ceļojumam un slēdzot līgumu 30% no ceļojuma summas.
• Atlikusī summa jāsamaksā ne vēlāk kā 20 dienas pirms ceļojuma sākuma.

Ceļojuma cenā ietilpst:
- Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas ar norādi “par papildus samaksu”;
- Brauciens ar komfortablu autobusu (TV, WC, kondicionieris, karstais ūdens pieturas laikā, kafija, tēja), ceļu nodokļi, autostāvvietas;
- Nakšņošana viesnīcās (2*, 3*, viesu nami. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem). Nakšņošana 2-3- vietīgos numuros ar ērtībām un brokastīm (WC, duša/vanna numurā);
- Grupas vadītāja pakalpojumi;

Papildus izmaksas / “par papildus samaksu”:
- Medicīniska apdrošināšana nelaimes gadījumiem – 6 € ( līdz 65 gadiem) / 12 € (65+);
- izbraukuma ekskursija Nr.1 «Budva – Kotora – Kotoras līcis – Dievmātes sala – 35 €
- izbraukuma ekskursija Nr.2 «Skadar ezeru bagātība» – 35 €
- izbraukuma ekskursija Nr.3 «Taras un Močaras upju kanjoni. Durmitora Nacionālais parks» – 45 €/bērniem 25 €
- izbraukuma ekskursija Nr.4 «Noslēpums Eiropā: Tirāna un Kruje» – 45 €
- izbraukuma ekskursija Nr.5 «Dubrovņika» – 10 €
*Bērniem līdz 13.gadiem izbraukuma ekskursijām atlaide 25%

Iegādāties ekskursiju paketi kopā ar ceļazīmi tagad ir IZDEVĪGĀK!
“Ekskursiju paketē” iekļautās Izbraukuma ekskursijas Nr.1; Nr.2; Nr.3; Nr.4; Nr.5;= Maksājot Rīgā = 150.00 €

- Ekskursija « Dalmācijas pērle: Splitā» – 10 €;
- Sv.Dujes katedrāle un templis Splitā - 35,- HRK
- Skadaras ezera Nacionālais parks – 4,- €;
- Brauciens ar laivām pa Skadaras ezeru + viegls cienasts – 12,- €;
- Durmitora Nacinālais parks – 3,- €;
- Moračas klostera apmeklējums – 2,5,- €;
- Albānijā Krujas cietoksnis / muzejs ~ 4,- €;
- Brauciens ar kuģīti pa Kotoras līci - 12- €;
- Budvas cietoksnis  – 2,5,- €;
- Sv.Trifona katedrāle – 2,5,- €;
- Pusdienu piedāvājums katrā ekskursiju dienā par  15,- €;
- Melnkalnes vakars ~ 35,- €, ja piedalās 25-30 cilv.
- Dubrovņika klostera apmeklējums – 35,-HKR
- Dubrovņikā pastaigas pa pilsētas mūriem – 120,-HKR
- Aqua Vivae termālo ūdeņu komplekss – 50 / 35HRK

SVARĪGI !!!
* Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto e-pastu Jūs saņemsiet ceļojuma vaučeri ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, bāzes viesnīcas nosaukumu un citu noderīgu ceļojuma informāciju t.s. “padomi ceļotājiem”. Gadījumā ja Jums NAV e-pasta, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu vaučeri drukātā formātā.
* Izbraukuma ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, gida pakalpojumi.
* Ieejas biļetes apskates objektos ir par papildus samaksu! Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties. Valūtu iesakām mainīt Latvijā.
* Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
* Plānotais ierašanās laiks viesnīcās tranzīta dienās ir no plkst.20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem.
* Brokastu laiks tiek noteikts pēc ierašanās naktsmītnē, pēc grupas vadītāja norādījuma. Visbiežāk grupas brokastu laiks ir no plkst. 07:00 – līdz 08:00, bet var būt gan ātrāk, gan vēlāk.
*Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
*Ceļojuma operators ir tiesīgs mainīt ekskursiju kārtību.

Ceļojot uz ārvalstīm, savlaicīgi parūpējieties par ceļojumam nepieciešamajiem dokumentiem:
- Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī.
- Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara.
- Ieceļošanas vīza, ja vien valsts nav noteikusi bezvīzu ieceļošanas kārtību. Lūdzam savlaicīgi sazināties ar attiecīgās ārvalsts pārstāvniecību, lai iegūtu informāciju par vīzas saņemšanas noteikumiem.
- Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.
- Nodrošinieties ar ceļošanas dokumentu, biļešu un apdrošināšanas polises kopijām, gadījumos, ja dokumentu oriģināli ceļošanas laikā nozaudēti.
- Atrodoties ārzemēs, īpaša uzmanība ir jāpievērš savu dokumentu, tai skaitā pases, drošībai.

Ceļojuma datums
Valsts   Ceļojuma veids
 
  Cilvēku skaits
 
Cena
Meklēt ceļojumus