Katalogs

Saksijas Šveice

Ceļojuma veids: ceļojumi ar autobusu
Piedāvājums spēkā: 24.10.2017.
Dienas: 5
Cena no: 185.00 EUR
Saksijas Basteja klintis – Drēzdene – Meisene – Meisenes porcelāna manufaktūras – Leipciga – Baucena – Gerlica
Pieteikties

Izbraukšanas datums: 24.10.2017 (5 dienas / visas naktis viesnīcās)

1. diena.
Izbraukšana no Rīgas. Brauciens cauri Lietuvai un Polijai. Nakšņošana viesnīcā Polijā.

2. diena. Drēzdene, Elbas upe un Basteja klintis.
Brokastis viesnīcā. Drēzdene - Saksijas federālās zemes galvaspilsēta, Augusta Stiprā dzimtā pilsēta, Vācijas Florence, vēsturiskā Saksijas kūrfirstu un karaļu rezidence, slavena ar mākslinieku un zinātnieku sasniegumiem, sākot no senlaicīgā baroka līdz pat moderniem informācijas tehnoloģiju risinājumiem. Drēzdene ir pilsēta, kas ļauj iemīlēt visu Vāciju!
Ekskursija pa pilsētu licenzēta gida pavadībā (par papildus samaksu: 10 €). Ekskursijas laikā - Brela Terases, Zempera opera, Frauenkirche un katedrāle, tirgus laukums, Firstu procesija, Cvingera un Rezidences mākslas krātuves. Pēc vēlēšanās iespējams apmeklēt Drēzdenes "vecmeistaru gleznu galeriju", kurā iespējams apskatīt tādus pasaules šedevrus kā Rafaela ,,Siksta madonna”, Džordžones ,,Dusošā Venēra”, Rembranta, Ticiāna, Rubensa, Dīrera u.c. slavenu autoru darbus. Cvingers mūsdienās ir mājvieta dažādiem mākslas muzejiem, var palepoties ar ainavisko parku un krāšņajām strūklakām.
Brīvais laiks pilsētā vai izbraukuma ekskursija Nr.1: uz Saksijas Šveici (par papildus samaksu: 15 €). Saksiju sauc par zaļo zemi Vācijas sirdī, pastaigas Saksijas Šveices nacionālajā parkā un  Elbas upes ielejā neatstāj vienaldzīgu nevienu apmeklētāju. Basteja klintis - pamatoti tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām vietām Eiropā un ir Saksijas Šveices simbols. Pastaigas pa gājēju tiltiņiem, kas paceļas līdz 190 m virs Elbas upes, aizvedīs līdz Basteja klintīm, stāviem, nošķeltiem klinšu veidojumi, kas atgādina kalnu salas, tā ir vieta no kuras paveras lielisks skats uz Elbas upi un fantastiskajiem klinšu veidojumiem.  Augstu virs zaļās ielejas paceļas Kēnigšteinas cietoksnis ar 750 gadus noslēpumiem bagātu vēsturi, unikāls Eiropas cietokšņa būves paraugs, militārās arhitektūras ansamblis ar vēlīnās gotikas, renesanses un baroka stilu celtnēm. Cietokšņa apskate. Nakšņošana viesnīcā Vācijā.

3. diena. Meisene – porcelāna un vīna pilsētā. Leipciga – Šillera, Baha un Gētes pilsētā.
Brokastis viesnīcā. Brīvais laiks vai izbraukuma ekskursija Nr.2: Meisenē – Meisenes porcelāna manufaktūra  un Leipciga (par papildus samaksu: 40 €).
Ierašanās Saksijas pilsētā Meisenē. Meisene sevi izrāda absolūtā skaistumā gandrīz kā ideāla porcelāna figūra. Un patiesi - Meisene visā pasaulē ir pazīstama ar porcelānu, ko no seniem laikiem sauc par „balto zeltu”, tās preču zīmi veido divi zili sakrustoti zobeni. Vairāk nekā 1000 gadus senās pilsētas apmeklētāji ierauga ne tikai izsmalcinātāko porcelāna mākslu, bet arī pilsētu ar īpašu spožumu. Greznais Saksijas porcelāns 21. gadsimtā tiek dēvēts par kultūras vērtību, kas veido saprašanos starp dažādām paaudzēm, nācijām, reliģijām, jo tā absolūtajam skaistumam piemīt spēja stāvēt pāri jebkādām domstarpībām. Meisenes porcelāna manufaktūras apmeklējums.
Ceļa turpinājums. Saksijas zemes lielākā pilsēta, galvenais tirdzniecības centrs, gadatirgu pilsēta Leipciga. Starp citam Saksijas pilsētām Leipciga izceļas ar īpašo kultūrvēsturisko mantojumu – «tirgoņu» arhitektūras kvartāla šarmu vecpilsētā: grezni tirdzniecības nami, bankas un biržas, izrotātas ar pārejām, pagalmiem, arkādēm, galerijām un pasāžām, mūsdienās tur darbojās biroji, restorāni, kafejnīcas, alus krodziņi un veikali. Vecākajiem tirdzniecības namiem ir savi stāsti, leģendas un nosaukumi: «Pie zelta čūskas», «Speķa nams», «Kafijas māja» u.c. Vecpilsētas centrā Tirgus laukums greznojas ar renesanses stila rātsnamu, muitas svariem, veco biržu un baroka stila pērli Karaļu namu. 20gs. kultūras celtnes nav mazāk iespaidīgas un ir apskatēs vērtas, kā piemēram, jaunais rātsnams, koncertzāle, opera, universitātes tornis, lielākā dzelzceļa stacija Eiropā un Tautu kaujas 100-gadu veltītas monuments. Atgriešanās viesnīcā.

4. diena. Baucena – Vācijas sinepju un torņu galvaspilsēta un robežpilsēta Gerlica.
Brokastis viesnīcā. Apmeklēsim romantisko un vēsturisko Bauceni (Bautzen) „torņu pilsētu”. ar 44 tūkstošiem iedzīvotāju, kas atrodas gleznainās Šprē upes augstajos, klinšainajos krastos. Labi uzturētais viduslaiku aizsargmūris ar torņiem, Raganas māja (Hexenhaus), laukumi un pieminekļi veido romantisku tēlu, ko novērtē pilsētas viesi. Interesanti atzīmēt, ka Baucenes ielās uzraksti ir divās valodās – ne tikai vācu, bet arī sorbu valodā, jo sorbi jeb lužicieši ir neliela mazākumtautība, kas no seniem laikiem dzīvo Saksijas zemēs. Pastaigas pa pilsētu.
Ceļa turpinājumā robežpilsēta Gerlica. Maz iepazītā pilsēta Saksijas zemē pie Neises upes, ģeogrāfiski ir vistālāk uz austrumiem izvietojusies Vācijas pilsēta, kura nu jau vairāk nekā 70 gadus  ir noteikta par Vācijas robežpilsētu ar Poliju. Upes pretējā krastā redzams poļu pilsētas Zgoželecas siluets, kas vēsturiski līdz 1945.gadam bija Gerlicas pilsētas daļa. Gerlicu daudzi uzskata par vienu no skaistākajām pilsētām Vācijā un tas neizraisa izbrīnu, ņemot vērā, ka pilsēta sevi lepni prezentē ar vairāk nekā 3500 arhitektūras pieminekļiem, kas tapuši 500 gadu laikā. Mūsdienās ar lielu rūpību un mīlestību atjaunotas, šīs vērtīgās vēstures liecības ir atgriezušās pilsētas ielās un muzejos. Pastaiga pa pilsētu. Nakts  viesnīcā Polijā.

5. diena.
Brokastis viesnīcā. Brauciens cauri Polijai un Lietuvai. Vēlu naktī ierašanās.

Ceļojuma cena:
€ 220.00 (1 vieta autobusā)
€ 320.00 (1 vieta ar papildvietu autobusā)
€ 100.00 (piemaksa par 1-vietīgu numuru SNGL)

Standarta samaksas kārtība (ja nav paredzēti speciālie akcijas nosacījumi):
• Avansa iemaksa piesakoties ceļojumam un slēdzot līgumu 30% no ceļojuma summas.
• Atlikusī summa jāsamaksā ne vēlāk kā 20 dienas pirms ceļojuma sākuma.

Ceļojuma cenā ietilpst:
- Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas ar norādi “par papildus samaksu”;
- Brauciens ar komfortablu autobusu (TV, WC, kondicionieris, karstais ūdens pieturas laikā, kafija, tēja), ceļu nodokļi, autostāvvietas;
- Nakšņošana viesnīcās (2*, 3*, viesu nami. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem). Nakšņošana 2-3- vietīgos numuros ar ērtībām un brokastīm (WC, duša/vanna numurā);
- Grupas vadītāja pakalpojumi;

Papildus izmaksas / “par papildus samaksu”:
- Medicīniskā apdrošināšana nelaimes gadījumiem: 3 € ( līdz 65 gadiem) / 6 € ( 65+);
- Drezdenes ekskursija: 10 €;
- izbraukuma ekskursija Nr.1: uz Saksijas Šveici: 15 €;
- izbraukuma ekskursija Nr.2: Meisenē – Meisenes porcelāna manufaktūras – Leipciga: 40 €;
*Bērniem līdz 13.gadiem izbraukuma ekskursijām atlaide 25%

Iegādāties ekskursiju paketi kopā ar ceļazīmi tagad ir IZDEVĪGĀK!
“ekskursiju paketē” iekļautās Izbraukuma ekskursijas Nr.1; Nr.2 = Maksājot Rīgā = 50.00 €.

Meisenes porcelāna manufaktūra: 10 €;
Cvingers: 10 € (audiogids: 3 €);
Kēnigšteinas cietoksnis: 13 €;
Pusdienas: no 20 €;

SVARĪGI !!!
* Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto e-pastu Jūs saņemsiet ceļojuma vaučeri ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, bāzes viesnīcas nosaukumu un citu noderīgu ceļojuma informāciju t.s. “padomi ceļotājiem”. Gadījumā ja Jums NAV e-pasta, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu vaučeri drukātā formātā. 
* Izbraukuma ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, gida pakalpojumi.
* Ieejas biļetes apskates objektos ir par papildus samaksu! Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties. Valūtu iesakām mainīt Latvijā. 
* Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
* Plānotais ierašanās laiks viesnīcās tranzīta dienās ir no plkst.20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem.
* Brokastu laiks tiek noteikts pēc ierašanās naktsmītnē, pēc grupas vadītāja norādījuma. Visbiežāk grupas brokastu laiks ir no plkst. 07:00 – līdz 08:00, bet var būt gan ātrāk, gan vēlāk.
*Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
*Ceļojuma operators ir tiesīgs mainīt ekskursiju kārtību.

Ceļojot uz ārvalstīm, savlaicīgi parūpējieties par ceļojumam nepieciešamajiem dokumentiem:
- Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
- Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara.
- Ieceļošanas vīza, ja vien valsts nav noteikusi bezvīzu ieceļošanas kārtību. Lūdzam savlaicīgi sazināties ar attiecīgās ārvalsts pārstāvniecību, lai iegūtu informāciju par vīzas saņemšanas noteikumiem.
- Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.
- Nodrošinieties ar ceļošanas dokumentu, biļešu un apdrošināšanas polises kopijām, gadījumos, ja dokumentu oriģināli ceļošanas laikā nozaudēti.
- Atrodoties ārzemēs, īpaša uzmanība ir jāpievērš savu dokumentu, tai skaitā pases, drošībai.

Ceļojuma datums
Valsts   Ceļojuma veids
 
  Cilvēku skaits
 
Cena
Meklēt ceļojumus