Katalogs

Nīlas kruīzs un ekskursija uz Abu Simbeli templi

Ceļojuma veids: ceļojumi ar lidmašīnu un autobusu
Piedāvājums spēkā: 02.12.-09.12.19; 02.12.-09.12.19; 17.02.–24.02.20; 17.02.-24.02.20
Dienas: 8
Cena no: 747.15 EUR

Vairāk informācijas par piedāvājumiem, zvanot pa tel.67509732 vai rakstot uz lena@bultatur.lv / alex@bultatur.lv

Pieteikties

Izbraukšanas datums: 02.12.-09.12.19; 02.12.-09.12.19; 17.02.–24.02.20; 17.02.-24.02.20

1. diena. Hurgada.
Lidojums: Rīga – Hurgada. Došanās uz viesnīcu Hurgadā. Vakariņas un nakšņošana viesnīcā. | ~ 15 km.

2 diena. Hurgada.
Brokastis. Atpūta pie Sarkanās jūras Hurgadas kūrortā ar plašām izklaides iespējām un iepazīšanās ar autentisko Ēģipti. Pastaigājoties pa Sakalu un El Daharu, sajutīsiet skaļās vecpilsētas un austrumu tirgus aromātus. Jaunajā jahtu ostā gaida restorāni, rosīga promenāde un trakas diskotēkas līdz pašam rītam. Vakariņas un nakšņošana viesnīcā.

3 diena. Asuāna.
Brokastis līdzņemšanai. ~5:00 došanās ceļā uz Ēģiptes vistālāko dienvidu pilsētu Asuānu. Ierašanās Asuānā. Pusdienas uz kuģa. Fīlas tempļa* apmeklējums, kuru Asuānas aizsprosta celtniecības laikā, lai izvairītos no appludināšanas, pārvietoja uz citu Nīlas salu. Vakariņas un nakšņošana uz kuģa. | ~ 500 km.

4 diena. Abū Simbelas templis. Kom Ombo.
Brokastis (brokastis līdzņemšanai tiem, kuri dodas ekskursijā). ~4:00 piedāvājam braucienu ar autobusu uz **Abū Simbelas templi. Skats uz 13. gadsimtā p.m.ē. masīvā klintī izkalto Lielo Abū Simbelas templi ir patiešām pārsteidzošs. Lai gan tas ir veltīts Ēģiptes lielo pilsētu aizbildņiem, dieviem – Tēbu Amonam, Memfisas Ptaham un Heliopoles Ra-Horahti, Lielais templis celts, lai slavinātu Ramzesu II. 33 metrus augstās fasādes, kas rotātas ar četrām milzīgām tronī sēdošā Ramzesa skulptūrām, nolūks bija pārsteigt un iedvest bijību, bet interjers atainoja Dieva un valdnieka vienotību. Atgriešanās Asuānā. *Ekskursija pa seno pilsētu Asuānu, kas atrodas tirdzniecības ceļu krustpunktā, kuri savieno Ēģipti ar Āfrikas iekšieni un uz Indiju: Asuānas aizsprosts, no kura paveras lielisks skats uz Nīlu un Nāsira ezeru; senā granīta lauztuvē gulošais „Nepabeigtais obelisks”, kuru bija pavēlējusi uzstādīt faraone Hatšepsuta, – tas ir vislielākais zināmais senais obelisks, kas gadījumā, ja būtu ticis pabeigts, svērtu 1197 tonnas un slietos 41 metra augstumā. Pusdienas uz kuģa. Došanās ceļā ar kuģi uz Kom Ombo, kas pazīstama ar grieķu un romiešu stilā celtu templi, kura būvniecība tika uzsākta 2. gadsimtā p.m.ē. Templis ir veltīts diviem dieviem, labā puse – vietējam Dievam krokodilam Sebekam, bet kreisā – Dievam ar vanaga galvu Horam. Pēc ierašanās Kom Ombo ir iespēja doties *ekskursijā uz šo templi. Pēc tam kuģis dodas uz Edfas pilsētu Nīlas rietumu krastā. Vakariņas un nakšņošana uz kuģa. | ~ 120 km.

5 diena. Edfa. Slūžas Esnā. Luksora.
~5:30 *piedāvājam apmeklēt dieva Hora svētnīcu Edfas pilsētā. Templis ir būvēts 3.-1. gadsimtā p.m.ē. un gandrīz divus tūkstošus gadu atradās zem smilšu un dūņu slāņa. Tas ir vislielākais un vislabāk saglabājies templis no Ptolemaju valdīšanas laika visā Ēģiptē. Lai gan templis, salīdzinot ar citiem objektiem, nav visai sens, tas raisa lielu ēģiptologu interesi, jo tempļa arhitektūrā diezgan precīzi imitētas senākas faraonu būves. Brokastis pēc atgriešanās uz kuģa. Došanās ar kuģi uz Luksoru. Kuģis turpina ceļu caur Esnu, kas pazīstama ar grieķu un romiešu stilā būvēto Hnuma templi. Šķērso slūžas Esnā. Pusdienas uz kuģa. Vakarā ierašanās Luksorā. Piedāvājumā *ekskursiju programma Luksorā. Monumentālie Luksoras un Karnakas tempļi bija slaveni visā senajā pasaulē un piesaistīja tūristus jau grieķu un romiešu laikos. Visapmeklētākā vieta Ēģiptē pirms Gīzas piramīdām. Droši vien, majestātiskais Luksoras un Karnakas tempļu komplekss, kuru senie ēģiptieši dēvēja par „Ipet-Isut” (visideālākā no vietām), ir visvairāk apmeklētā vieta Ēģiptē pēc Gīzas piramīdām. Atgriešanās uz kuģa. Vakariņas un nakšņošana uz kuģa. | ~ 30 km.

6 diena. Luksora. Hurgada.
Brokastis. Izrakstīšanās no kuģa. ~7:00 došanās uz Nīlas rietumu krastu. Nīlas rietumu krastā slejas Memnona kolosi – divas masīvas 18 metrus augstas akmens skulptūras, kas attēlo faraonu Amenhotepu III un jau gandrīz trīs ar pusi tūkstošus gadu atrodas Tēbu nekropolē. Slavenās Karaļu ielejas apmeklējums, kur gandrīz 500 gadus (16.–11. gadsimts p.m.ē.) tika apbedīti augstmaņi. Faraoni, kuri lika ierīkot apbedījuma vietas Tēbu pakalnos, tā cerēja novērst neskaitāmo dārgumu izlaupīšanu, kurus apglabāja kopā ar viņiem. Īpaši slavena ieleja kļuva, kad tajā atklāja faraona Tutanhamona kapu (kapa apmeklējums – pēc iespējas un par papildu maksu). Tēbu pakalnu pakājē pa pusei klintī ir izcirsts iespaidīgais faraones Hatšepsutas pēcnāves templis. Tas ir patiešām elpu aizraujošs skats. Pusdienas (par papildu maksu). Brauciens ar autobusu uz Hurgadu. Vakariņas un nakšņošana viesnīcā Hurgadā. | ~ 310 km.

7 diena. Hurgada.
Brokastis. Atpūta pie Sarkanās jūras Hurgadas kūrortā ar plašām izklaides iespējām un iepazīšanās ar autentisko Ēģipti. Pastaigājoties pa Sakalu un El Daharu, sajutīsiet skaļās vecpilsētas un austrumu tirgus aromātus. Jaunajā jahtu ostā gaida restorāni, rosīga promenāde un trakas diskotēkas līdz pašam rītam. Vakariņas un nakšņošana viesnīcā.

8 diena. Atgriešanās mājās.
Brokastis. Atkarībā no lidojuma laika došanās uz Hurgadas lidostu. Lidojums: Hurgada – Rīga.

Ceļojuma laikā autobuss nobrauc aptuveni 990 km.

Cenā ietilpst
- Lidojums Rīga – Hurgada – Rīga, rokas un reģistrētā bagāža.
- 4 naktis 3-4 zvaigžņu viesnīcās Hurgadā.
- 3 naktis uz pieczvaigžņu kruīza kuģa.
- Ēdināšana: 7 brokastis (zviedru galds) un 3 pusdienas (zviedru galds), 7 vakariņas (zviedru galds). Dodoties ceļā agri no rīta/ierodoties vēlu vakarā, var tikt izsniegtas līdzņemamas brokastis/ aukstas vakariņas).
- Ekskursiju programma | autobuss ar kondicionieri, latviešu valodā runājošs brauciena vadītājs, informācijas bukleti ceļojuma laikā.

Cenā nav iekļauts
- Ekskursiju programma Nīlas kruīza laikā | tūrists maksā pats, aptuveni 210 € par visiem ar „*” atzīmētajiem objektiem.
- Maksas ekskursija |** Abū Simbelas templis - 85 € par vienu cilvēku.
- Dzeramnauda | aptuveni 35 € (vadītājam un gidam).
- Ēģiptes vīza un formalitāšu kārtošana | tūrists maksā pats aptuveni 26,50 €.
- Papildu izdevumi | apdrošināšana, dzeramnaudas, atsevišķu apskates objektu gidu pakalpojumi, pusdienas, dzērieni vakariņu laikā, pilsētu tūristu nodevas, personīgie un citi te neminēti izdevumi.

Piezīmes
- Piemaksājot varat izvēlēties nedēļu garu atpūtu pirms vai pēc ceļojuma.
- Var mainīties | ceļojuma programma, objektu apmeklēšanas secība, maksas objektu skaits vai maksa par to apmeklēšanu.
- Numurs viesnīcā | cena norādīta vienai personai divvietīgā numurā/ divvietīgā numurā ar papildu gultu. Piemaksa par vienvietīgu numuru 190 €.

Ceļojuma datums
Valsts   Ceļojuma veids
 
  Cilvēku skaits
 
Cena
Meklēt ceļojumus