Katalogs

Atpūta pie jūras Batumi – Adžārijas brīnumi un vīnogu ražas novākšanas svētki "Rtveli" Kahetijā.

Ceļojuma veids: ceļojumi ar lidmašīnu un autobusu
Piedāvājums spēkā: 07.09.2017.
Dienas: 10
Cena no: 895.00 EUR
Tbilisi – Mcheta – Džvari klosteris – Batumi (5 dienas atpūta pie jūras) - Boržomi - Kahetija "Rtveli" - Kazbegi
Pieteikties

Izbraukšanas datums: 07.09.2017 - 16.09.2017 (10 dienas)

Dodieties uz Gruziju! Jūs redzēsiet Tbilisi vecpilsētas arhitektūru un Kahetijas vīnogulājus, senākos klosterus un pilsētas, izpeldēsieties Batumi siltajā jūrā, nobaudīsiet gardākos nacionālos ēdienus un vienreizējo gruzīnu vīnu ar labākajiem tostiem pasaulē! Piedalieties vīnogu ražas svētkos Kahetijā! Rtveli - tā ir Gruzijas vīnu degustācija, iespēja nobaudīt tradicionālos ēdienus un piedalīties gatavošanas meistarklasē, apmeklēt gadatirgu, kur būs pieejams bagāts klāsts ar dabas veltēm. Atklājiet sev šo brīnišķīgo valsti – sirsnīgu, unikālu un neaizmirstamu!!!

- 1 diena: 07.09.17. (ceturtdiena).
Tiešais lidojums no Rīgas, reiss BT 724 plkst. 22:55. Lidojums uz Gruziju, Plkst. 03:25 ielidošana Tbilisi. Transfērs un agrā iekārtošanās 3-zvaigžņu viesnīcā Tbilisi.

- 2 diena: 08.09.17. (piektdiena). Mana mīļā Tbilisi – Džvari klosteris - Mcheta.
Brokastis. Brīvais laiks vai pilnas dienas ekskursija pa Tbilisi. Apskates pastaigas ekskursija pa Tbilisi. Ekskursijas laikā Jūs redzēsiet: Samebu jeb Sv. Trīsvienības baznīcu - gruzīnu pareizticīgo baznīcas centrālo kategrāli; pilsētas vēsturisko centru pie Mtacminda kalna, kas apbūvēts ar neparastiem divu un trīs stāvu namiņiem ar ornamentētiem balkoniņiem un verandām; gleznainās Mtkvari (Kūras) upes krastmalas ainavas; pastaigāsieties pa stikla tiltu "Mira" un apmeklēsiet "Rike" parku ar dejojošajām strūklakām. Abanotubani - kvartāls Tbilisi centrā, kur atrodas slavenās dabīgā sērūdens avotu pirtis. Ar funikulieri pacelsimies līdz Narikala cietoksnim, kas uzcelts klints virsotnē 4. gs. un ir Tbilisi vissenāka daļa, lai varētu izbaudīt skaistos skatus uz pilsētu. Tradicionālas gruzīnu pusdienas pēc vēlēšanās (par papildus samaksu – no 10-30 lariem).
Brīvais laiks. Ekskursija: Džvari klosteris - Mcheta. Džvari klosteris (V gs.) - viens no gruzīnu viduslaiku arhitektūras lieliskākajiem šedevriem. No klostera kalna virsotnes Jūs redzēsiet divu varenu upju - Aragvas un Kūras - apvienošanos, lielisko kalnu skaistumu un sajutīsiet brīvības garu gluži kā putni! Saka – "Kurš nav bijis Mchetā, tas nav bijis Gruzijā". Mcheta – senā Gruzijas galvaspilsēta, šīs apbrīnojamās valsts dvēsele, katra gruzīna svētnīca. Tik daudz svētvietu un kulta vietu kā Mchetā, nav nevienā citā vietā Gruzijā. Tāpēc šo seno pilsētu dēvē par “Otro Jeruzālemi”. Šeit mēs apskatīsim Svetichoveli katedrāli (XI gs.) un Samtavro sieviešu klosteri. Tieši Mchetā pulcējas svētceļnieki no visas pasaules! Pastaiga pa pilsētu. Suvenīru bodītes, aromātiskas garšvielas, gruzīnu tradicionālais našķis – čurčela, slavenā keramika un karstie hačapuri, kas tikko izņemti no krāsns! Nakts viesnīcā Tbilisi.

- 3 diena: 09.09.17. (sestdiena). Adžārijas pērle – Batumi. Mēs braucam uz jūru!
Agrās brokastis. Izbraukšana uz Batumi, plkst. 08:00. Ceļā laiku nejūt, brīnišķīgās ainavas aiz loga burtiski apbur! Pa ceļam - botāniskā dārza apmeklējums. Tā ir īsta Ēdene, kas iznākusi no Bībeles lappusēm. Bambusu audze un kaktusu palntācijas, japāņu dārzs ar ziedošu sakuru un apburoši skaisti zilo eikaliptu stādījumi, milzīgas egles un gadsimtiem senu līanu bezgalīgie sakņu vijumi. No skatu laukumiem paveras neatkārtojami sakati uz Melnās jūras piekrasti un Zaļā Raga nogāzēm.
Vakarā – ekskursija pa Batumi un muzikālās strūklakas. Aizraujoša pastaiga pa pilsētu vakara noskaņās, kas ilgstoši paliks Jums atmiņā. Jūs apmeklēsiet Piejūras parku – bulvāri, kas stiepjas gar pludmali 12 km garumā, Piazza laukumu, Neptūna strūklaku, Argonautu laukumu ar Mēdejas un zelta aunādas statuju, pie kuras dzirdēsiet interesantu stāstu par leģendāro Kolhīdu un pasakaino Mēdejas un Jāsona mīlestību. Jūs redzēsiet arī dejojošās strūklakas un 3D lāzeršovu. Atpūta un nakts viesnīcā Batumi jūras piekrastē.

- 4 diena: 10.09.17. (svētdiena). Batumi – atpūta pie jūras.
Brokastis. Atpūta pie jūras. Batumi – Melnās jūras piekrastes pērle, pilsēta, kas slīgst krāšņos zaļumos, kur valda brīvība un jautrība, kur dzīvīgums nenoplok līdz pat vēlai naktij. Pilsēta pārsteidz ar savām košajām ugunīm un strūklakām, lielisku piekrastes promenādi un skvēriem, ar seniem kolorītiem vecpilsētas namiņiem, kas izdaiļoti ar koka un metāla mežģīnēm. Brīvajā laikā Jūs varēsiet apmeklēt: delfināriju, akvaparku, pastaigāties pa krastmalu, nobaudīt gardu, aromātisku kafiju un slaveno Adžārijas hačapuri, pacelties ar trošu ceļa vagonu un baudīt iespaidīgu skatu uz kalniem un jūras piekrasti. Vakarā aicinām apmeklēt restorānu ar tradicionālo Adžārijas virtuvi un muzikālu programmu (par papildus samaksu: 25 €). Nakts viesnīcā Batumi.

- 5 diena: 11.09.17. (pirmdiena). Adžārijas brīnumi: kalni, ūdenskritumi, jūra un vīns.
Brokastis. Brīvais laiks vai ekskursija: Kalnainā Adžārija (par papildus samaksu: 30 €).
Gonio cietoksnis (I gs.p.m.ē.), ūdenskritumi Adžārijas kalnos un Karalienes Tamāras arku tilts. Sarpi – neliels pierobežas ciematiņš, kas atrodas 30 km no Batumi. Šķiet, ka tādu kolorītu kā šeit, neatrast vairs nevienā citā Gurzijas kūrortā. Jūra šeit ir koši zilā krāsā. Jums būs lieliska iespēja nopeldēties un pasauļoties. Ekskursijas laikā notiks slavenā vīna Čhavari degustācija Adžārijas vīna namā. Tradicionālas adžāriešu pusdienas pēc vēlēšanās (par papildus samaksu: no 30 lariem). Atgriešanās Batumi. Atpūta un vakara pastaiga pa pilsētu. Nakts viesnīcā.

- 6 diena. 12.09.17. (otrdiena). Atputa pie jūras.
Brokastis. Atpūta pie jūras. Iesakām apmeklēt zivju tirdziņu un kādā no piekrastes restorāniem nobaudīt Melnās jūras zivju delikateses vai apmeklēt slaveno Batumi lielo tirgu. Atpūta un nakts viesnīcā.

- 7 diena: 13.09.17. (trešdiena). Boržomi. Ceļš uz Tbilisi.
Brokastis. Dodamies uz Boržomi. Apskates pastaigas ekskursija pa Boržomi. Izbaudīsim aizraujoši skaisto pilsētas panorāmu, nobaudīsim slaveno ārstniecisko minerālūdeni "Boržomi" tieši no avota un pastaigāsimies pa pilsētas parku. Pēc vēlēšanās pusdienas vienā no mājīgajiem restorāniņiem ar panorāmas skatu uz pilsētu (par papildus samaksu: no 30 lariem). Vēla ierašanās Tbilisi. Nakts viesnīcā.

- 8 diena: 14.09.17. (ceturtdiena). Vīnogu ražas novākšanas svētki "Rtveli" Kahetijā.
Brokastis. Brīvais laiks Tbilisi vai ekskursija: Telavi – Cinandali – Signagi – Vīnogu ražas novākšanas svētki "Rtveli" (par papildus samaksu: 75 €).
Mēs dodamies uz Gruzijas slavenako vīnu reģionu Kahetiju! No sākuma mūs gaida aptuveni 100 km garš ļoti ainavisks ceļš. Pa ceļam gids pastāstīs par skaistakajiem apskates objektiem Kahetijā. Kahetijas gavaspilsēta Telavi, visiem pazīstama pateicoties padomju kinemotogrāfa klasikai - filmai "Mimino". Laipni lūgti Cinandali! Cinandali – ne tikai slavena gruzīnu vīnu šķirne, bet arī kolorīts ciematiņš, kur atrodas pazīstamās kahetiešu muižnieku dzimtas Čavčavadze skaistā muiža. Tieši šeit darbību uzsāka pati prmā Alazanskas ielejas vīna rūpnīca. Cinandali Jūs gaida labāko vīnu degustācija. Marani vīna pagraba apmeklējums. Sens vīna pagrabs, kuru atjaunoja dvīņu brāļi Gija un Gela Gamtkiculašvili. Tas artodas vēsturiskā ciematā Napareuli. “Marani” teritorija iekļauj slēgta tipa vīna pagrabu, pagrabu, kur vīns “noveco”, pagrabu vīna izliešanai, atvērta tipa pagrabu un “Zavodi”, kas paredzēts šņabja gatavošanai. Vīnus šeit gatavo no "Marani" laukos audzētajiem "Saperavi", "Rkaciteli" un "Kahuri Micvane" vīnogulājiem. Vīna pagrabā vīns nogatavojas 90 krūkās pa 1,5 - 4 tonnām. Mūs gaida meaizmirstams piedzīvojums - visiespaidīgākais un lieliskākais pasākums - vīnogu ražas novākšanas svētki "Rtveli"!  Gruzīniem tie ir īpaši ģimenes svētki, tāpēc ražas novākšanas periodā kopā sapulcējas visi radi un draugi. Jūs redzēsiet kā speciālās koka kastēs vīrieši un sievietes mīca ar kājām tikko novāktos, gatavos vīnogu ķekarus. Jums būs lieliska iespēja piedalīties vīna gatavošanā un no "pirmajām rokām" uzzināt par šī saulainā dzēriena īpašībam un pagatavošanas metodēm dažādos Gruzijas novados. Jūs varēsiet nobaudīt tik daudz vīnogu šķirņu, cik vēlēsieties! Jūs gaida visas gruzīnu delikateses uzreiz: aromātisks šašliks, saulainais hinkali, maigais lobio un hačapuri, svaigi pagatavota čurčela, hašlama, siers, zaļumi, daudz augļu, vīnogas un vēl daudz kas cits. “Rtveli” – tie ir smiekli, joki un milzum daudz pozitīvu emociju! Atvadoties no Kahetijas, dosimies uz mīlestības pilsētu Signagi, ļaujot tai mūs iemānīt savu šauro, mājīgo ieliņu labirintos. Maza, bet žilbinoši skaista, Signagi slejas pakalna virsotnē, paverot pasakainu skatu pāri Alazani ielejai. Labos laika apstākļos tālumā pat var redzēt vareno Kazbeku. Pilsētai ir 23 torņi un 6 vārti, un to apjož 18. gadsimtā būvēts mūris, kas aicina, lai pa to dotos pastaigā. Šeit Jūs redzēsiet vislielāko cietiksni Gruzijā. Atgriešanās Tbilisi. Atpūta un nakts viesnīcā.

- 9 diena: 15.09.17. (piektdiena). Majestātiskie kalni – Kazbegi.
Brokastis. Brīvais laiks vai pilnas dienas ekskursija: Ananuri – Džvari kalnu pāreja – Kazbegi – Sv.Trīsvienības templis – Gudauri (par papildus samaksu: 40 €).
Agri no rīta sāksies Jūsu ekskursija uz Kazbegi pa interesanto un ainavisko Gruzijas kara ceļa maršrutu, kas vēsturiski savienoja Gruziju ar Ziemeļkaukāzu. Šis senais vēsturiskai maršruts atklās Jums visu Zhinvali ezera skaistumu, mēs apmeklēsim Ananuri viduslaiku pils kompleksu un pacelsimies pa galvu reibinošiem, šauriem serpentīnu ceļiem uz Krustu kalnu pareju. Redzēsim senā Gergeti Sv.Trīsvienības jeb "padebešu" tempļa neparasto skaistumu, ko būs iespējams vērot ne tikai no kalna pakājes. Mēs ar džipiem dosimies uz pašu templi, kas atrodas 2170 m augstumā. No šejienes paveras neaprakstāmi skaists skats uz Terekas upes ieleju, Stepancmindi ciematu un mūžīgo sniegu klāto, majestātisko vulkānu Kazbegi. Kazbegs ir Gruzijas valsts simbols. Tā ir viena no visskaistākajām Kaukāza kalnu virsotnēm, kas iemieso pašu Gruziju - lepnu, senu, leģendām apvītu un noslēpumainu.
Pusdienas pie viesmīlīga Stepancmindi saimnieka ar lieliskiem gruzīnu virtuves ēdieniem - pēc vēlēšanās (par papildus samaksu: 15 lari). Vakarā ap plkst. 21:00 atgriešanās Tbilisi. Nakts viesnīcā Tbilisi.

- 10 diena: 16.09.17. (sestdiena).
Transfērs uz lidostu plkst. 02:00. Izlidošana plkst. 04:40* - avio pārlidojums Tbilisi-Rīga. Plkst. 07:15* ierašanās Rīgā.

Cena: 895

Standarta samaksas kārtība (ja nav paredzēti speciālie akcijas nosacījumi):
• Avansa iemaksa piesakoties ceļojumam un slēdzot līgumu 30% no ceļojuma summas.
• Atlikusī summa jāsamaksā ne vēlāk kā 30 dienas pirms ceļojuma sākuma.

Ceļojuma cenā ietilpst:

- Lidojums: Rīga - Tbilisi - Rīga (avio kompānija - airBaltic);
- Rokas bagāža (max svars 8 kg, max izmērs 55x40x20 сm), nododāmā bagāža: 1 soma (max svars 20 kg, 100х50х80 cm);
- Nakšņošana divvietīgā numurā:
- 5 naktis 3* viesnīcā Tbilisi, 4 naktis 3* viesnīcā Batumi;
- Grupas vadītājs no Rīgasi;
- Profesionāla vietējā krievvalodīgā gida pakalpojumi;
- Transporta apkalpošana;
- Gruzīnu viesmīlība;
- Ekskursiju programma, brokastis - saskaņā ar programmu, izņemot par papildus samaksu.

Papildus izdevumi:
- Piemaksa par single numuriņu - 315 €;
- Veselības medicīniskā apdrošināšana ceļojuma laikā - 10 €;
- 5 diena: ekskursija: Kalnainā Adžārija - 30 €;
- 8 diena: ekskursija: Telavi – Cinandali – Signagi – Vīnogu ražās novākšanas svētki Rtveli Kahetijā - 75 €;
- 9 diena: ekskursija: Majestātiskie kalni – Kazbeg - 40 €;
- Ekskursiju pakete (5-8-9 diena + ieejas biļetes, degustācijas un meistarklase) - 155 €***.
***Pakete ar papildus ekskursijām ir jārezervē un jāapmaksā ne vēlāk kā 20 dienas līdz izbraukšanai.

- Sēra pirtis par numuriņu 2-3 cilvēkiem: no 25 €;
- Pīlings un viegla masāža sēra pirtīs 1 cilvēkam: 5 €;

Informācija ceļotājiem:
- Ieceļošanai Gruzijā uz laiku ne vairāk kā 90 dienas (katras 180 dienas), vīza nav vajadzīga.
- Valūta: lari. 1 € ~ 2.6 GEL
- Veikali ir atvērti no 09:00 – 19:00, lielveikali strādā visu diennakti. Tirdziņi strādā no 06:00/07:00 līdz 16:00/18:00 bez brīvdienām. Aktīvāka pārdošana notiek agrajās rīta stundās.
- Iesakām atvest: vīnu, čaču, saldumus, īstu gruzīnu sieru suluguni, garšvielas, vīna ragu, tradiconālo apģērbu, izvēlēto gardumu receptes.

Dokumentu saņemšanas veids - elektroniskās biļetes + vaučeris. 3/5 dienas pirms ceļojuma sākuma/izlidošanas uz e-pastu tiks nosūtīts rezervācijas apstiprinājums aviobiļete ar biļešu numuriem, kas arī būs elektroniskās biļetes + vaučeris. Rezervācijas apstiprinājums jāuzrāda reģistrējoties uz reisu.

*Tūroperators ir tiesīgs mainīt ceļojuma programmas secību.

Ceļojuma datums
Valsts   Ceļojuma veids
 
  Cilvēku skaits
 
Cena
Meklēt ceļojumus