Katalogs

DZER, MĪLI, LŪDZIES... LIELDIENU BRĪVDIENAS UN PAVASARIS GRUZIJĀ!

Ceļojuma veids: ceļojumi ar lidmašīnu
Piedāvājums spēkā: 08.04.2020
Dienas: 6
Cena no: 695.00 EUR
TBILISI – MCHETA – DŽVARI KLOSTERIS – KAHETIJA – KAZBEGI
Pieteikties

Izbraukšanas datums: 08.04.2019 – 13.04.2019

(Visas ekskursijas iekļautas cenā!)

Lieldienas ir vieni no svarīgākajiem svētkiem kristiešu pasaulē. Viesis Gruzijā – Dieva sūtnis! Apmeklējot Gruziju šajā svētku laikā, Jums paliks pašas siltākās atmiņas par šo braucienu. Gruzija ir varena un plaši atvērta kā tās tautas sirds. Ja zemes virsū ir paradīze, tā atrodas tieši šeit – Gruzijā! Palūkojiet kā dzīvo gruzīnu tauta, kā strādā un kā priecājas, ieklausieties visā pasaulē zināmajās gruzīnu tautas dziesmās, ļaujieties nenogurstošajām dejām, izbaudiet pasakaino kalnu un ieleju ainavu skaistumu! Atklājiet sev šo brīnišķīgo valsti – sirsnīgu, unikālu un neaizmirstamu!!!

1 diena: 08.04.20. (trešdiena).
Tiešais lidojums no Rīgas, reiss BT 724 plkst. 23:05. Lidojums uz Gruziju, Plkst. 03:30 ielidošana Tbilisi.
Transfērs un agrā iekārtošanās viesnīcā Grand Hotel Mimino 4* Tbilisi.

2 diena: 09.04.20. (ceturtdiena). “Tbilisi – mana mīļā un dārgā!”.
Vēlas brokastis viesnīcā. Lielā apskates ekskursija – iepazīšanās ar Tbilisi vēsturisko centru. Ekskursijas laikā Jūs redzēsiet: Samebu - Sv. Trīsvienības baznīcu - Gruzijas pareizticīgo baznīcas galveno katedrāli, kas ir pati lielākā ortodoksālā baznīca visā Kaukāzā; vēsturisko pilsētas centru pie Mtacminda kalna ar senatnīgām divu un trīs stāvu mājām ar koka mežģīņu balkoniņiem un verandām; gleznainās Mtkvari (Kūras) upes krastmalas ainavas; stikla tiltu, kuru valsts prezidents nosauca par “Miera Tiltu”; Rike parku ar dejojošajām strūklakām – miera un atpūtas saliņu trokšņainās pilsētas sirdī; Abanotubani kvartālu ar slavenajām sēra pirtīm, kas uzceltas virs dabīgiem sērūdens avotiem; Metehi templi – seno citadel un Gruzijas caru rezidenci; šaurās un stāvās vecpilsētas ieliņas; Sioni baznīcu, kurā glabājas Sv. Nino krusts; pa Šardena ielu, uz kuras atrodas marionešu teātra režisora Rezo Gabriadzes uzbūvētais dīvainais puksteņtornis, aiziesiet līdz pat “Muhrant Kari” cietokšņa sienai, Brīvības laukumam un pilsētas galvenajai artērijai - Rustaveli prospektam. Juvelieru darbnīcas Minankari apmeklējums.Šeit Jūs redzēsiet slavenās gruzīnu emaljas skaistākos izstrādājumus.
Pusdienast vienā no vecākajiem restorāniem pilsētā -“Funikulieris”, kur pasniedz gardākos gruzīnu virtuves ēdienus un visgaršīgākos pončikus pasaulē!! (par pap. maksu: no 26 lariem). Brīvais laiks. Jūs varēsiet pastaigāties pa skaisti izgaismotajām Tibilisi vecpilsētas ieliņām, izbaudīt tasi kafijas kādā no mājīgajām kafejnīciņām, vai apmeklēt slavenās Tbilisi sērūdens pirtis un gūt īstu baudījumu miesai un garam! Nakts viesnīcā Tbilisi.

3 diena: 10.04.120 (piektdiena). “Majestātiskais Kazbegs”.
Brokastis viesnīcā. Pilnas dienas ekskursija: Ananuri – Džvari pāreja – Kazbegs – Svētās Trīsvienības templis – Gudauri.
Agri no rīta sāksies Jūsu ekskursija pa interesanto un ainavisko Gruzijas kara ceļa maršrutu, kas vēsturiski savienoja Gruziju ar Ziemeļkaukāzu. Šis senais vēsturiskai maršruts atklās Jums visu Zhinvali ezera skaistumu. Mēs apmeklēsim Ananuri viduslaiku pili, pa galvu reibinošiem šauriem kalnu ceļu serpantīniem pacelsimies uz Krusta pāreju un brauksim garām kalnu slēpošanas kūrortam Gudauri, redzēsim leģendārā "padebešu" jeb Gergeti - Sv.Trīsvienības tempļa neparasto skaistumu. Templis atrodas 2170 m augstumā, uz kurieni mēs dosimies ar džipiem. No šejienes paveras nepārspējami skaists skats uz Terekas upes ieleju, Stepancmindi ciematu un majestātisko, ar mūžīgo sniegu klāto, vulkānu – Kazbegu, kas personificē pašu Gruziju – lepnu, senu, leģendāru un noslēpumainu.
Pēc aizraujošās ekskursijas dosimies pie kāda vietējā iedzīvotāja un šodienas pārsteigums būs populārākā gruzīnu ēdiena khinkali un khabizgin pagatavošanas meistarklase. Saimniece atklās noslēpumu - kā pareizi sagatavot pildījumu un ietīt khinkali tā, lai tie izdotos garšīgi, sulīgi un saglabātu pareizo formu.
Turpinajumā Jūs gaida pusdienas ar labsirdīgiem mājas īpašniekiem! Kaukāziešu ēdieni, tosti, vēlējumi, stāsti par kalnu iedzīvotāju dzīvi.
Atgriešanās Tbilisi ap plkst. 20:00. Pēc vēlēšanās, Jums būs iespēja apmeklēt svētku dievkalpojumu kādā no pareizticīgo vai katoļu baznīcām! Nakts viesnīcā Tbilisi.

4 diena: 11.04.20. (sestdiena). “Uz svētvietām, mīlestības un mākslas pilsētu un ciemos pie vīndariem Kahetijā”. Bodbe – Signagi – Kvareli – Kindzmarauli – Cinandali – Telavi.
Brokastis viesnīcā. Ekskursija uz Gruzijas austrumiem - Kahetijas reģionu. Šodien jūs uzzināsiet visu par gruzīnu vīnu dzimteni un viesmīlību. Mēs apmeklēsim Bodbe sieviešu klosteri, kur atrodas Svetās Nino bazilika, kas uzcelta Gruzijas kristītājas apbedīšanas vietā, bet, nokāpjot pie Svētās Nino brīnumdarītāja avota, varēsiet ievēlēties kādu vēlēšanos, kas noteikti piepildīsies. Mēs apstāsimies Signagi – mīlestības pilsētā, ļaujot tai mūs iemānīt savu šauro, mājīgo ieliņu labirintos. Maza, bet žilbinoši skaista, Signagi slejas pakalna galā, paverot pasakainu skatu pāri Alazani ielejai. Pilsētai ir 23 torņi un 6 vārti, un to apjož 18. gadsimtā būvēts mūris ar lielāko cietoksni Gruzijā. Suvenīru veikaliņu apmeklējums, kur var nopirkt vīnu, aromātiskas garšvielas, čurčelu, sieru un suvenīrus.
Pārbrauciens uz Kvareli. Pa ceļam apmeklēsim vienu no pazīstamākajām rūpnīcām Kindzmarauli, kur būs iespēja iepazīties ar īsta gruzīnu vīna gatavošanas tehnologiju un protams nodegustēt lieliskos vīnus, kuru garša ir neaizmirstama. Ekskursijas turpinājumā – brauciens uz kņazu Čavčavadze dzimtas muižu Cinandali. Šeit Jūs gaida pastaiga pa skaisto muižas dārzu, iepazīšanās ar kņazu dzimtas vēsturi un Cinandali leģendāro vīna pagrabu apmeklējums ar degustāciju.
Ģimenes vīna pagraba – marani apmeklējums pie vietējā vīndara: Jums būs lieliska iespēja iepazīties ar kahetiešu zemnieku darba ikdienu, nogaršot vietējo vīnu tieši no kvevri (lielām māla krūkām, kas ieraktas zemē) un piedalīties gruzīnu ēdienu gatavošanā. Noslēgumā Jūs gaida īsts kahetiešu mielasts ar gruzīnu ēdieniem un neierobežotu mājas vīnu daudzumu, kā arī gruzīnu daudzbalsīgā dziedāšana! Atpūta un nakts viesnīcā Tbilisi.

5 diena: 12.04.20. (svētdiena). “Priecīgas Lieldienas!”.
Brokastis viesnīcā. Ekskursija: Gruzijas vissvētākā vieta Mcheta - Džvari.
Džvari klostera (V gs.) apmeklējums, no kura paveras senās Mchetas brīnišķīgā panorāma un redzama divu varenu upju – Kūras un Aragvi - savienošanās. Gluži kā putni Jūs izjutīsiet šeit brīvības garu! Saka – “Kurš nav bijis Mchetā, tas nav bijis Gruzijā”. Senā Gruzijas galvaspilsēta Mcheta ir svētceļojuma vieta un svētnīca katram gruzīnam. Tik daudz kulta vietu, kā šeit, nav nekur citur Gruzijā. Tāpēc šo seno pilsētu dēvē par “Otro Jeruzālemi”. Mēs apskatīsim Svetichoveli (Dzīvības pīlārs) katedrāli un Samtavro sieviešu klosteri, kur dzīvoja svētā Nino. Pastaiga pa pilsētu. Suvenīru bodītes, aromātiskas garšvielas, vīnogu našķis – čurčela, slavenā keramika un karstie hačapuri, kas tikko izņemti no krāsns!
Pusdienas restorānā “Salobio” (no 15 lariem). Atgriešanās Tbilisi.
Vakarā – lieldienu vakariņas nacionālā gruzīnu restorānā ar šova programmu, kur Jūs varēsiet redzēt ugunīgās gruzīnu dejas, paklausīties slaveno daudzbalsīgo vīru dziedājumu un, protams, novērtēt tradicionālo kaukāza virtuvi: khinkali, mcvadi, lobio, džondžoli, gruzīnu vīnus un čaču (par papildus samaksu: 35 €). Atgriešanās Tbilisi. Atpūta.

6 diena: 13.04.20. (pirmdiena). Atgriešanās majās.
Bezgala laimīgi, mēs pametam šo skaisto un viesmīlīgo zemi .. bet pārliecināti, ka tikai uz īsu brīdi! Transfērs uz lidostu plkst. 02:00. Izlidošana plkst.04:15 - avio pārlidojums Tbilisi-Rīga. Plkst.06:40 ierašanās Rīgā.

Ceļojuma cena: 795 € 695 € (Iepriekšpārdošana tikai iegādājoties ar ekskursiju paketi)

Standarta samaksas kārtība (ja nav paredzēti speciālie akcijas nosacījumi):
• Avansa iemaksa piesakoties ceļojumam un slēdzot līgumu 30% no ceļojuma summas.
• Atlikusī summa jāsamaksā ne vēlāk kā 30 dienas pirms ceļojuma sākuma.

Ceļojuma cenā ietilpst:

- Lidojums:Rīga - Tbilisi- Rīga (avio kompānija - airBaltic);
- Rokas bagāža (max svars 8 kg, max izmērs 55x40x20 сm), nododāmā bagāža: 1 soma (max svars 20 kg,
100х50х80 cm);
- Nakšņošana divvietīgā numurā: 5 naktis ar brokastīm 4* viesnīcā Tbilisi;
- Pavadošais gids no Rīgas;
- Profesionāla vietējā krievvalodīgā gida pakalpojumi;
- Ekskursiju un transporsta apkalpošana visa ceļojuma laikā;
- Visas ieejas biļetes programmā paredzētajos apskates objektos (muzejos, baznīcās, vīna pagrabos un citi);
- Vīnu degustācijas;
- Kazbegiešu pusdienas un meistarklase vietējā saimniecībā;
- Kahetiešu pusdienas un meistarklase vietējā saimniecībā;
- Gruzīnu kolorīts un viesmīlība.
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
- Ceļojuma apdrošināšana līdz 65 g. – 6 €.

Papildus izdevumi pēc izvēles:
- Sēra pirtis par kabīni 2 – 3 personam – no 25 €;
- Pīlings un viegla masāža sēra pirtīs 1 personai - 5€;
- Pusdienas restorānā “Funikulieris” - no 26 GEL;
- Pusdienas restorānā “Salobio” - no 15 GEL;
- Lieldienu vakariņas nacionālā gruzīnu restorānā ar šova programmu – 35 €.

Ceļojuma datums
Valsts   Ceļojuma veids
 
  Cilvēku skaits
 
Cena
Meklēt ceļojumus