Katalogs

LĪGO SVĒTKI AR GRUZĪNU AKCENTU! Kalni un torņi Svanetijā – kanjoni – ūdenskritumi – vīns un dziesmas!

Ceļojuma veids: ceļojumi ar lidmašīnu
Piedāvājums spēkā: 19.06.2020
Dienas: 11
Cena no: 940.00 EUR
Tbilisi – Imeretija - Martvili kanjoni - Prometeja ala – Baldas kanjons - Svanetija – Mestija – Ušguli – Samegrelo – tējas plantācijas – kulinārijas meistarklases - Mcheta – Džvari.
Pieteikties

Izlidošanas datums: 19.06.2020 – 29.06.2020

 

Brauciet uz Gruziju! Jūs redzēsiet Tbilisi vecpilsētas gaisīgo arhitektūru, Kahetijas zaļos vīnogulājus, vissenākās pilsētas un svētākos tempļus, apbrīnosiet kalnu un ieleju satriecošo skaistumu, pagaršosiet visgardākos nacionālos ēdienus, nobaudīsiet vislieliskākos vīnus un piedalīsieties tradicionālās gruzīnu dzīrēs ar vislabākajiem tostiem pasaulē! Līgo svētkus svinēsim pirmatnīgi neskartajā, skaistajā Svanetijā! Mūs gaida salavenie svanu torņi, unikālais viduslaiku ciemats Ušguli, gavu reibinošā Enguri aiza un iepazīšanās ar svaniem – skarbu, brīvību mīlošu, bet ļoti viesmīlīgu tautu! Atklājiet sev šo brīnišķīgo valsti – sirsnīgu, unikālu un neaizmirstamu!!!

 

1 diena: 19.06.20. (piektdiena).

Tiešais lidojums no Rīgas, reiss BT 724 plkst. 22:55. Lidojums uz Gruziju, Plkst. 03:25 ielidošana Tbilisi.

Transfērs un agrā iekārtošanās 3* viesnīcā Tbilisi.

 

2 diena: 20.06.20. (sestdiena). “Tbilisi – mana mīļā un dārgā!”.

Vēlas brokastis viesnīcā. Lielā apskates ekskursija – iepazīšanās ar Tbilisi vēsturisko centru. Ekskursijas laikā Jūs redzēsiet: Cminda Samebu -  Sv. Trīsvienības baznīcu – vienu no lielākajām pareizticīgo katedrālēm pasaulē;  Metehi templi un leģendārā Tbilisi dibinātāja cara Vahtanga Gorgasili pieminekli un pa trošu ceļu pacelsieties svētajā Mtacminda kalnā, no kurienes paveras aizgrābjoša pilsētas panorāma. Šeit Jums būs iespēja papusdienot vienā no vecākajiem restorāniem pilsētā  -“Funikulieris”, kur pasniedz gardākos gruzīnu virtuves ēdienus un visgaršīgākos pončikus pasaulē!! (par pap. maksu: no 26 lariem).

Pēc pusdienām dosimies uz Abanotubani kvartālu ar slavenajām sēra pirtīm, kurās mīlēja atpūsties Puškins un Dimā, un pastaigāsimies pa Šardena ielu ar mājīgām kafejnīciņām un suvenīru veikaliņiem, Ciānas baznīcu un amizanto Rezo Gabriadzes leļļu teātra pulksteņtorni. Šaurās vecpilsētas ieliņas, vīna pagrabi un gleznu galerijas glabā Tbilisi senatnes aristokrātisko garu, bet, pārejot pa stikla “Miera” tiltu uz Kūras upes kreiso karastu, Jūs nonāksiet modernajā Rike parkā starp savādām skulptūrām un ar funikilieri nokļūsiet pie Narikala cietokšņa, kas uzcelts klints virsotnē jau 4. gs. un ir pati senākā Tibilisi daļa.

Vakarā brīvajā laikā iesakām apmeklēt slavenās sērūdens pirtis un gūt īstu baudījumu miesai un garam! Nakts viesnīcā Tbilisi.

 

3 diena: 21.06.20. (svētdiena). Imeretija. Uz Zelta aunādas zemi! Martvili kanjons – Prometeja ala –Tskaltubo kūrorts – pikniks dārzā Vita-Garden.

Agras brokastis viesnīcā. Izbraukšana uz Rietumgruzijas reģionu ar nelielām kafijas pauzēm. Īsas pieturas laikā mēs noteikti pamēģināsim visgaršīgāko saldo gruzīnu maizi – nazuki, bet Shrosha ciematā iegriezīsimies keramikas tirgū. Tieši šeit var iegādāties vislabākos nacionālās keramikas izstrādājumus, kas būs Jums mīļa atmiņa no Gruzijas! Pusdienu pauze gleznainajā Rikoti pārejā (par pap. maksu: no 30 lariem). Ierašanās Imeretijā. Ekskursija uz Gachedili (Martvili) kanjonu ar smaragddzidru tīru ūdeni, kas traucas gleznainu klinšu apskāvienā.  Tas ir īsts dabas brīnums ar kristāltīru ūdeni, ūdenskritumiem, pārkarenām akmens arkā un īstiem džungļiem ar liānām un eksotiskiem putniem. Šī dabas rezervāta garums sasniedz 2400 metrus un dziļums 20 līdz 40 metrus. Jūs redzēsiet 12 metrus augstu pakāpienveida kaskāžu ūdenskritumu, pavizināsieties ar laivām un izpeldēsieties veldzējošā ūdenī. Pēc tam mēs dosimies ekskursijā uz Prometeja alu. Gruzīnu leģendas vēsta, ka, kaut kur šajā apkārtnē, sadusmotie Olimpa dievi piekala nepakļāvīgo jaunekli Prometeju pie klints par to, ka viņš iedeva cilvēkiem svēto uguni. Kopējais alas garums, ar vairākām pazemes upēm un pat ezeriem, ir aptuveni 11 km. Tās dziļums ir aptuveni 20 metri, un pastāvīgā temperatūra alas iekšpusē 14 grādi. Šis unikālais dabas objekts ar dīvainu formu stalaktītiem, kurus papildina, ar īpaša apgaismojuma palīdzību radīts, krāsu karuselis un cilvēka fantāzijas lidojums, aiznes brīnumainas pasakas ilūzijā un izraisa neaprakstāmu sajūsmu.

Izvietošanās 4* viesnīcā Tskaltubo kūrortā. Vakarā pikniks vienā no kūrorta gleznainākajiām vietām - parku mākslas dārzā Vita-Garden, kas izvietojies starp eikaliptu un riekstkoku audzēm. Jūs gaida slavenās imeretiešu virtuves ēdieni, šašliks un vīns! Nakts viesnīcā.

 

4 diena: 22.06.20. (pirmdiena). Baldas kanjons - Svanetija - Enguri ūdenskrātuve – Mestija.

Brokastis viesnīcā. Šodien  mēs dosimies uz Baldas kanjonu, ko sauc par Kolhidas kristāla asaru. Šeit Jums būs unikāla iespēja peldēties un atsvaidzināties karstajā dienvidu dienā. Bet tas vēl nav viss. Šeit mums būs arī pikniks, un protams kā gan var būt pikniks bez šašlika?! Mēs gatavosim vistas šašliku ar adžiku un visneparastāko šašliku – VĪNA ŠAŠLIKU, cepsim oglēs kartupeļus, nobaudīsim tomātus, gurķus, sieru, garšaugus, pitas maizi - un tas viss brīvā dabā, Baldas kanjona senatnīgajā skaistumā.  Izbraukšana uz Svanetiju. Tuvojoties Enguri ūdenskrātuvei, ainavas aiz loga pārsteigs ar savu neparasto skaistumu un Jūs sapratīsiet, ka esat nokļuvuši paradīzē! Šajā vietā sākas Augšējā Svanetija. Īsas pieturas foto pauzēm. Ierašanās Mestijā, izvietošanās  3* viesnīcā, vakariņas un atpūta.

 

5 diena: 23.06.20. (otrdiena).  Augstākas par kalniem ir tikai debesis! Mestija – Svanetijas torņi – sniegoti kalni – Jāņu nakts uzgunskurs!

Brokastis viesnīcā. Svanetija – tā ir cita dimensija, kas nepakļaujas laikam. Sniegotie kalni un akmens sargtorņi, domīgi sastinguši, šeit neskarti vēro vēstures gaitu. Svani runā savā valodā un dzīvo  saskaņā ar gadsimtu gaitā iesakņotām nerakstītām paražām un likumiem. Šeit sākas Enguri upe, uz kuras uzcelts viens no lielākajiem dambjiem pasaulē un atrodas Gruzijas augstākā virsotne – Šhara (5068 m). Ekskursija Mestijā: apmeklēsim vēstures un etnogrāfijas muzeju, slavenā alpīnista “Sniega leoparda” māju - muzeju, svanu torņus, kas būvēti pēc 10. gs. un atrodas JUNESKO aizsardzībā un paviesosimies Margiani ģimenes senajā svanu namā, kur redzēsim svanu torni no iekšpuses.  Svanu tradicionālo ēdienu gatavošanas meistarklase pie vietējiem saimniekiem – kubdari, tammidža, čvištari!!  Pusdienas no pagatavotajiem ēdieniem. Zuruldi kalna skatu laukumā, no putna lidojuma augstuma, Jūsu priekšā  pavērsies majestātiska panorāma uz visām Svanetijas augstākajām virsotnēm un ledājiem.

Vakarā – Līgosim, Svinēsim! Jāņu nakts ugunskurs zem zvaigžņotām debesīm, pikniks ar šašliku, vīnu un čaču. Vainagu pīšana un dziesmas pie ugunskura. Atpūta un nakts viesnīcā.

 

6 diena: 24.06.20. (trešdiena).  Mana sirds pieder kalniem! Ušguli - Mestija.

Brokastis viesnīcā. Mūs gaida pasakains ceļojums ar džipiem pa Kaukāza kalniem! Elpu aizraujošās augstkalnu ainavas, kas pavērsies mūsu priekšā, paliks Jūsu sirdīs uz mūžu. Straujas kalnu upes, mutuļojoši avoti un alpīnās pļavas!!! Ierašanās Ušguli – Eiropas visaugstākajā apdzīvotajā punktā. No šejienes – no  “Eiropas jumta” mēs dosimies vēl augstāk kalnos – uz mīlētāju torni, no kura paveras visapburošākie skati uz Gruzijas dabas brīnumainajām dāvanām. Pusdienas Ušguli. Jūs varēsiet nogaršot Svanetijas visgardāko ēdienu – kubdari (par pap. maksu: no 15 lariem). Ušguli mēs redzēsim unikālos viduslaiku torņus, vēstures muzeju, kur glabājas seno svanu dārgumi no pirmskristietības laikmeta, 7. gs. būvēto Svetā Georga baznīcu, carienes Tamāras torni. Atgriešanās Mestijā.

Atpūta un vakariņas viesnīca.Nakts viesnīcā.

 

7 diena: 25.06.20. (ceturtdiena). Svanetijas peizāžas – Samegrelo – tējas plantācijas – degustācija - Tskaltubo

Brokastis viesnīcā. Atvadas no Svanetijas. Pārbrauciens uz  Imeretiju. Pa ceļam brīnišķīgas Svanetijas ainavas un pieturas īsām foto pauzēm. Ierašanās gleznainajā Gruzijas reģionā – Samegrelo Jūs esat redzējuši kā aug tēja? To noteikti vajag redzēt! Tējas plantāciju apmeklējums - iepazīšanās ar tējas ražošanas procesu. Pēc tam nogaršosim labākās tējas šķirnes un nopirksim sev un dāvanai draugiem!  Kalnu pakājē, starp tējas plantācijām un dārziem mūs gaida visgaršīgākās megreliešu pusdienas pie viesmīlīgā tējas plantāciju saimnieka! Izbraukšana uz slaveno Tskaltubo kūrortu. Izvietošanās 4* viesnīcā, vakariņas, vakara pastaiga pa parku. Atpūta un nakts viesnīcā.

 

8 diena: 26.06.20. (piektdiena). Kolhidas galvaspilsēta Kutaisi.Kulinārijas meistarklases duelis!

Brokastis viesnīcā. Apskates ekskursija pa Kutaisi. Ekskursijas laikā Jūs redzēsiet:  veco kvartālu, pilsētas simbolu – Balto tiltu, Gruzijas parlamenta ēku, Kolhidas strūklaku, slavenos baltos akmeņus, Rioni upes panorāmu ar mazajām mājiņām gar krastu un majestātisko Bagrata templi, kas slejas augstu kalnā un ir redzams no jebkuras vietas pilsētā. Slavenā Kutaisi Zaļā tirgus apmeklējums – garšvielas, piedevas, rieksti, čurčelas, augļi un suvenīri!!

Atgriešanās viesnīcā, neliela atpūta.  Gatavošanās kulinārijas meistarklases duelim! Grupu sadalīsim 2 komandās, kuras gruzīnu saimnieču vadībā sacentīsies gruzīnu ēdienu gatavošanā. Katras komandas uzdevums būs sagatavot 3 slavenās imeretiešu virtuves ēdienus. Noslēgumā vakariņas ar pagatavotajiem ēdieniem un vīnu viesnīcas terasē. Atpūta un nakts viesnīcā.

 

9 diena: 27.06.20. (sestdiena). Gruzijas svētvietas – Džvari un Mcheta. Tbilisi.

Brokastis viesnīcā. Izbraukšana uz Mchetu. Džvari klostera apmeklējums, no kura paveras senās Mchetas brīnišķīgā panorāma un redzama divu varenu upju  – Kūras un Aragvi - savienošanās. Gluži kā putni Jūs izjutīsiet šeit brīvības garu! Saka – “Kurš nav bijis Mchetā, tas nav bijis Gruzijā”. Senā Gruzijas galvaspilsēta Mcheta ir svētceļojuma vieta un svētnīca katram gruzīnam. Šo seno pilsētu dēvē par “Otro Jeruzālemi”. Mēs apskatīsim Svetichoveli (Dzīvības pīlārs) katedrāli. Pastaiga pa pilsētu. Suvenīru bodītes, aromātiskas garšvielas, vīnogu našķis – čurčela, slavenā keramika un karstie hačapuri, kas tiko izņemti no krāsns!

Vīna darītavas Hareba apmeklējums un vīnu degustācija. Pusdienas restorānā ar tradicionālo gruzīnu virtuvi Mchetā (par pap. maksu – no 30 lari). Pēc pusdienām parsteigums - gruzīnu dejas meistarklase! Tas būs neaizmirstami! Dejo visi! Izbraukšana uz Tbilisi. Atpūta un nakts 3* viesnīcā Tbilisi.

 

10 diena: 28.06.20. (svētdiena). Pastaiga pa Tbilisi. Suvenīri – tirgi – pirkumi un atvadas no Gruzijas .

Brokastis viesnīcā. Brīvais laiks Tbilisi. Izbaudiet šo skaisto pilsētu, veco pilsētu, tbilisiešu pagalmiņus ar balkoniņiem, kafejnīcas un gruzīnu kolorītu. Apmeklējiet partikas tirgu. Šeit Jūs redzēsiet visdažādāko augļu, dārzeņu, zaļumu, piedevu un garšvielu kalnus .... sastapsiet garas galdu rindas ar dažādiem sieriem un visdažādākās nokrāsas un garšas čurčelu. Apmeklējiet slaveno Sauso tiltu.– galveno antikvāro lietu tirgu pilsētā. Tas kādreiz bija daļa no tilta, kas savienoja abus Kūras upes krastus. Šeit var atrast absolūti visu: senus priekšmetus, rotas, plates un fotoaparātus, pulksteņus un traukus. Tikai šeit var iegādāties tiešām unikālus rokām darinātus priekšmetus. Apmeklējiet Gruzijas muzejus!

Vakarā – atvadu Gala vakariņas nacionālā gruzīnu restorānā ar šova programmu, kur Jūs varēsiet redzēt ugunīgās gruzīnu dejas, paklausīties slaveno daudzbalsīgo vīru dziedājumu un, protams, novērtēt tradicionālo kaukāza virtuvi: khinkali, mcvadi, lobio, džondžoli, gruzīnu vīnus un čaču (par papildus samaksu: 35 €).

Atgriešanās Tbilisi. Atpūta viesnīcā.

 

11 diena: 29.06.20. (pirmdiena).  Atgriešanās majās.

Bezgala laimīgi, mēs pametam šo skaisto un viesmīlīgo zemi .. bet pārliecināti, ka tikai uz īsu brīdi! Transfērs uz lidostu plkst. 02:00. Izlidošana plkst.04:40* - avio pārlidojums Tbilisi-Rīga. Plkst.07:15* ierašanās Rīgā.

 

Cena:  1200 € 940 (Iepriekšpārdošana tikai iegādājoties ar ekskursiju paketi)

 

Standarta samaksas kārtība (ja nav paredzēti speciālie akcijas nosacījumi):

• Avansa iemaksa, piesakoties ceļojumam un slēdzot līgumu, 300 € no ceļojuma summas.

• Atlikusī summa jāsamaksā ne vēlāk kā 30 dienas pirms ceļojuma sākuma.

 

Ceļojuma cenā ietilpst:

- Lidojums: Rīga - Tbilisi- Rīga (avio kompānija - airBaltic);

- Rokas bagāža (max svars 8 kg, max izmērs 55x40x20 сm), nododāmā bagāža: 1 soma (max svars 20 kg, 100х50х80 cm);

- Pavadošais gids no Rīgas;

- Nakšņošana divvietīgā numurā: 4 naktis ar brokastīm 3* viesnīcā Tbilisi;

- Nakšņošana divvietīgā numurā: 3 naktis ar brokastīm 4* viesnīcā Tskaltubo (1 vakariņas);

- Nakšņošana divvietīgā numurā: 3 naktis ar brokastīm 3* viesnīcā Mestijā (2 vakariņas);

- Profesionāla vietējā krievvalodīgā gida pakalpojumi;

- Apskates ekskursija Tbilisi;

- Ekskursiju un transporsta apkalpošana visa ceļojuma laikā;

- Gruzīnu kolorīts un viesmīlība.

 

Papildus izmaksas / "par papildus samaksu":

- Ekskursijas pakete (ar apmaksu Rīgā) - 220 €

Paketē iekļauts:

- Ekskursija uz Gachedili (Martvili) kanjonu;

- Ekskursijā uz Prometeja alu;

- Pikniks Vita-Garden;

- Pikniks Baldas kanjonā;

- Ekskursija Mestijā;

- Svanu tradicionālo ēdienu gatavošanas meistarklase un pusdienas ar pagatavotajiem ēdieniem;

- Līgo svētku pikniks ar šašliku un vīnu Svanetijā;

- Ekskursija ar džipiem uz Ušgulu;

- Tējas degustācija Samegrelo un megreliešu pusdienas;

- Apskates ekskursija pa Kutaisi;

- Imeretiešu ēdienu gatavošanas meistarklase – duelis un vakariņas ar pagatavotajiem ēdieniem;

- Ekskursija Džvari – Mcheta;

- Vīnu degustācija Harebā;

- Gruzīnu dejas meistarklase;

- Visas ieejas biļetes programmā paredzētajos apskates objektos (muzejos, baznīcās, vīna pagrabos un citi);

 

Ceļojuma cenā nav iekļauts:

- Ceļojuma apdrošināšana līdz 65 g. – 11 €.

 

Papildus izdevumi pēc izvēles:

- Sēra pirtis par kabīni 2 – 3 personam – no 25 €;

- Pīlings un viegla masāža sēra pirtīs 1 personai - 5€;

- Pusdienas restorānā “Funikulieris” - no 26 GEL;

- Pusdienas Rikoti pārejā - no 30 GEL;

- Pusdienas Ušguli – no 15 GEL;

- Pusdienas Mchetā  – no 30 GEL;

- Gala vakariņas nacionālā gruzīnu restorānā ar šova programmu – 35 €.


Ceļojuma datums
Valsts   Ceļojuma veids
 
  Cilvēku skaits
 
Cena
Meklēt ceļojumus