Katalogs

MAIJA SVĒTKI GRUZIJĀ. Vēsture un leģendas – vīns – hačapuri un lezginka!

Ceļojuma veids: ceļojumi ar lidmašīnu
Piedāvājums spēkā: 29.04.2020
Dienas: 7
Cena no: 695.00 EUR
Tbilisi – Kazbegs – Boržomi – Rabata – Kahetija
Pieteikties

Izlidošanas datums: 29.04.20. – 05.05.20.

 

Gruzija ir varena un plaši atvērta kā tās tautas sirds. Ja zemes virsū ir paradīze, tā atrodas tieši šeit – Gruzijā! Dosimies uz klintīs izcirsto seno pilsētu Vardziju, Alazanas ielejā nogaršosim gruzīnu virtuves gardos ēdienus un izbaudīsim īsta gruzīnu vīna garšu, ieslīgsim relaksējošā tvaika mākonī Tbilisi sēra pirtīs, padzersimies veselīgo minerālūdeni tieši no avota Boržomi un ļausimies labu cilvēku viesmīlībai! Palūkojiet kā dzīvo gruzīnu tauta, kā strādā un kā priecājas, ieklausieties visā pasaulē zināmajās gruzīnu tautas dziesmās, ļaujieties dzirksteļojošajām dejām, izbaudiet pasakaino kalnu un ieleju ainavu skaistumu! Atklājiet sev šo brīnišķīgo valsti – sirsnīgu, unikālu un neaizmirstamu!!!

 

1 diena: 29.04.20. (trešdiena).
Tiešais lidojums no Rīgas, reiss BT 724 plkst. 23:05. Lidojums uz Gruziju, Plkst. 03:30 ielidošana Tbilisi.
Transfērs un agrā iekārtošanās viesnīcā Grand Hotel Mimino 4* Tbilisi.

 

2 diena: 30.04.20. (ceturtdiena). “Tbilisi – mana mīļā un dārgā!”.
Vēlas brokastis viesnīcā. Lielā apskates ekskursija – iepazīšanās ar Tbilisi vēsturisko centru. Ekskursijas laikā Jūs redzēsiet: Samebu - Sv. Trīsvienības baznīcu - Gruzijas pareizticīgo baznīcas galveno katedrāli, kas ir pati lielākā ortodoksālā baznīca visā Kaukāzā; vēsturisko pilsētas centru pie Mtacminda kalna ar senatnīgām divu un trīs stāvu mājām ar koka mežģīņu balkoniņiem un verandām; gleznainās Mtkvari (Kūras) upes krastmalas ainavas; stikla tiltu, kuru valsts prezidents nosauca par “Miera Tiltu”; Rike parku ar dejojošajām strūklakām – miera un atpūtas saliņu trokšņainās pilsētas sirdī; Abanotubani kvartālu ar slavenajām sēra pirtīm, kas uzceltas virs dabīgiem sērūdens avotiem; Metehi templi – seno citadel un Gruzijas caru rezidenci; šaurās un stāvās vecpilsētas ieliņas; Sioni baznīcu, kurā glabājas Sv. Nino krusts; pa Šardena ielu, uz kuras atrodas marionešu teātra režisora Rezo Gabriadzes uzbūvētais dīvainais puksteņtornis, aiziesiet līdz pat “Muhrant Kari” cietokšņa sienai, Brīvības laukumam un pilsētas galvenajai artērijai - Rustaveli prospektam. Juvelieru darbnīcas Minankari apmeklējums. Šeit Jūs redzēsiet slavenās gruzīnu emaljas skaistākos izstrādājumus.
Pusdienast vienā no vecākajiem restorāniem pilsētā -“Funikulieris”, kur pasniedz gardākos gruzīnu virtuves ēdienus un visgaršīgākos pončikus pasaulē!! (par pap. maksu: no 30 lariem). Brīvais laiks. Jūs varēsiet pastaigāties pa skaisti izgaismotajām Tibilisi vecpilsētas ieliņām, izbaudīt tasi kafijas kādā no mājīgajām kafejnīciņām, vai apmeklēt slavenās Tbilisi sērūdens pirtis un gūt īstu baudījumu miesai un garam! Nakts viesnīcā Tbilisi.

 

3 diena: 01.05.20. (piektdiena). “Uz svētvietām, mīlestības un mākslas pilsētu un ciemos pie vīndariem Kahetijā”. Bodbe – Signagi – Kvareli – Kindzmarauli – Cinandali.
Brokastis viesnīcā. Ekskursija uz Gruzijas austrumiem - Kahetijas reģionu. Šodien jūs uzzināsiet visu par gruzīnu vīnu dzimteni un viesmīlību. Mēs apmeklēsim Bodbe sieviešu klosteri, kur atrodas Svetās Nino bazilika, kas uzcelta Gruzijas kristītājas apbedīšanas vietā, bet, nokāpjot pie Svētās Nino brīnumdarītāja avota, varēsiet ievēlēties kādu vēlēšanos, kas noteikti piepildīsies. Mēs apstāsimies Signagi – mīlestības pilsētā, ļaujot tai mūs iemānīt savu šauro, mājīgo ieliņu labirintos. Maza, bet žilbinoši skaista, Signagi slejas pakalna galā, paverot pasakainu skatu pāri Alazani ielejai. Pilsētai ir 23 torņi un 6 vārti, un to apjož 18. gadsimtā būvēts mūris ar lielāko cietoksni Gruzijā. Suvenīru veikaliņu apmeklējums, kur var nopirkt vīnu, aromātiskas garšvielas, čurčelu, sieru un suvenīrus. 
Pārbrauciens uz Kvareli. Pa ceļam apmeklēsim vienu no pazīstamākajām rūpnīcām Kindzmarauli, kur būs iespēja iepazīties ar īsta gruzīnu vīna gatavošanas tehnologiju un protams nodegustēt lieliskos vīnus, kuru garša ir neaizmirstama. Ekskursijas turpinājumā – brauciens uz kņazu Čavčavadze dzimtas muižu Cinandali. Šeit Jūs gaida pastaiga pa skaisto muižas dārzu, iepazīšanās ar kņazu dzimtas vēsturi un Cinandali leģendāro vīna pagrabu apmeklējums ar degustāciju.
Ģimenes vīna pagraba – marani apmeklējums pie vietējā vīndara: Jums būs lieliska iespēja iepazīties ar kahetiešu zemnieku darba ikdienu, nogaršot vietējo vīnu tieši no kvevri (lielām māla krūkām, kas ieraktas zemē) un piedalīties gruzīnu ēdienu gatavošanā. Noslēgumā Jūs gaida īsts kahetiešu mielasts ar gruzīnu ēdieniem un neierobežotu mājas vīnu daudzumu, kā arī gruzīnu daudzbalsīgā dziedāšana! 
Atpūta un nakts viesnīcā Tbilisi.

 

4 diena: 02.05.20. (sestdiena). “Majestātiskais Kazbegs”.
Brokastis viesnīcā. Pilnas dienas ekskursija: Ananuri – Džvari pāreja – Kazbegs – Svētās Trīsvienības templis – Gudauri.
Agri no rīta sāksies Jūsu ekskursija pa interesanto un ainavisko Gruzijas kara ceļa maršrutu, kas vēsturiski savienoja Gruziju ar Ziemeļkaukāzu. Šis senais vēsturiskai maršruts atklās Jums visu Zhinvali ezera skaistumu. Mēs apmeklēsim Ananuri viduslaiku pili, pa galvu reibinošiem šauriem kalnu ceļu serpantīniem pacelsimies uz Krusta pāreju un brauksim garām kalnu slēpošanas kūrortam Gudauri, redzēsim leģendārā "padebešu" jeb Gergeti - Sv.Trīsvienības tempļa neparasto skaistumu. Templis atrodas 2170 m augstumā, uz kurieni mēs dosimies ar džipiem. No šejienes paveras nepārspējami skaists skats uz Terekas upes ieleju, Stepancmindi ciematu un majestātisko, ar mūžīgo sniegu klāto, vulkānu – Kazbegu, kas personificē pašu Gruziju – lepnu, senu, leģendāru un noslēpumainu.
Pēc aizraujošās ekskursijas Jūs gaida pusdienas khinkali dzimtenē - Pasanauri.
Atgriešanās Tbilisi ap plkst. 20:00. Nakts viesnīcā Tbilisi.

 

5 diena: 03.05.20. (svētdiena) “Viduslaiku Gruzija un Kaukāza zaļā pērle”. Rabata – Boržaomi.
Brokastis viesnīcā. Pilnas dienas ekskursija uz Rabatu un Boržomi. Ahalacihes pilsētā, auksta klinšu masīva virsotnē slejas nepieejamais Rabatas cietoksnis, kas apbur ar savu skaistumu. Ekskursija pa cietoksni. Ahalacihes pilsētas un Rabatas cietokšņa teritorijā tālā pagātnē risinājās varenas kaujas un tika noslēgti Gruzijas valsts vēsturei liktenīgi svarīgi līgumi. Varenā senatnes pērle, majestātiskais viduslaiku aizsardzības komplekss, Rabatas cietoksnis pēc restaurācijas ir kļuvis par veselu “pilsētu pilsētā”. Kompleksa teritorijā, blakus Svetās Marinas pareizticīgo baznīcai, atrodas mošeja, katoļu baznīca un benediktīniešu māsu klosteris, sinagoga un armēņu baznīca, turku pirtis un valdnieku kapenes. Mēs uzkāpsim cietokšņa mūros un aizsargtorņos, apmeklēsim vēstures muzeju un Džakeli dzimtas pili, ielūkosimies pareizticīgo baznīcā un mošejā un pastaigāsimies pa mūsdienīgu dārzu ar strūklakām un skaistām skulptūrām. Pēc vēlēšanās pusdienas kādā no Ahalacihes restorāniem (par pap. maksu: no 20 lariem).
Izbraukšana uz Boržomi pilsētu-kūrortu – Kaukāza veselības pērli, kas ērti paslēpusies pārsteidzoši skaistā kalnu ielejā. Pastaiga pa slaveno kūrortu – vēturiskās kolonādes ar minerālūdens avotiem, gleznainā kalnu upīte un pacelšanās ar trošu vagoniņu uz parka augšējo daļu. Pie siltā avota nobaudīsim pasaulslaveno ūdeni “Boržomi “ tā pirmatnējā dabīgajā veidā.
Atgriešanās Tbilisi. Nakts viesnīcā Tbilisi.

 

6 diena: 04.05.20. (pirmdiena). Pastaiga pa Tbilisi. Suvenīri – tirgi – pirkumi un atvadas no Gruzijas.
Brokastis viesnīcā. Brīvais laiks Tbilisi. Pārtikas tirgus apmeklējums. Tbilisi tirgus ir īpaši brīnumaina vieta. Šeit Jūs redzēsiet visdažādāko augļu, dārzeņu, zaļumu, piedevu un garšvielu kalnus .... sastapsiet garas galdu rindas ar dažādiem sieriem un visdažādākās nokrāsas un garšas čurčelu. Tālāk dosimies uz slaveno “Sauso tiltu” (suvenīru tirgu) – galveno antikvāro lietu tirgu pilsētā. Tas kādreiz bija daļa no tilta, kas savienoja abus Kūras upes krastus. Šeit var atrast absolūti visu: senus priekšmetus, rotas, plates un fotoaparātus, pulksteņus un traukus. Tikai šeit var iegādāties tiešām unikālus rokām darinātus priekšmetus.
Vakarā – atvadu vakariņas nacionālā gruzīnu restorānā ar šova programmu, kur Jūs varēsiet redzēt ugunīgās gruzīnu dejas, paklausīties slaveno daudzbalsīgo vīru dziedājumu un, protams, novērtēt tradicionālo kaukāza virtuvi: khinkali, mcvadi, lobio, džondžoli, gruzīnu vīnus un čaču (par papildus samaksu: 35 €).
Atgriešanās Tbilisi. Atpūta viesnīcā.

 

7 diena: 05.05.20. (otrdiena). Atgriešanās majās.
Bezgala laimīgi, mēs pametam šo skaisto un viesmīlīgo zemi .. bet pārliecināti, ka tikai uz īsu brīdi! Transfērs uz lidostu plkst. 02:00. Izlidošana plkst.04:15 - avio pārlidojums Tbilisi-Rīga. Plkst.06:40 ierašanās Rīgā.

 

Cena: 895 € € 695.00 (Iepriekšpārdošana tikai iegādājoties ar ekskursiju paketi)

 

Standarta samaksas kārtība (ja nav paredzēti speciālie akcijas nosacījumi):
• Avansa iemaksa, piesakoties ceļojumam un slēdzot līgumu, 300 € no cilvēka.
• Atlikusīsumma jāsamaksā ne vēlāk kā 30 dienas pirms ceļojuma sākuma.

Ceļojuma cenā ietilpst:
- Lidojums:Rīga - Tbilisi- Rīga (avio kompānija - airBaltic);
- Rokas bagāža (max svars 8 kg, max izmērs 55x40x20 сm), nododāmā bagāža: 1 soma (max svars 20 kg,
100х50х80 cm);
- Nakšņošana divvietīgā numurā: 6 naktis ar brokastīm 4* viesnīcā Tbilisi;
- Pavadošais gids no Rīgas;
- Profesionāla vietējā krievvalodīgā gida pakalpojumi;
- Ekskursiju un transporsta apkalpošana visa ceļojuma laikā;

- Apskates ekskursija Tbilisi; 
- Gruzīnu kolorīts un viesmīlība.

 

Papildus izmaksas / "par papildus samaksu":

- Ekskursijas pakete (ar apmaksu Rīgā) - 115 € 

Paketē iekļauts: Ekskursija uz Kahetiju: Bodbe – Signagi – Kvareli – Kindzmarauli – Cinandali; Ekskursija uz Kazbegu: Ananuri – Kazbegs – Svētās Trīsvienības templis – Gudauri; Ekskursija uz Rabatu un Boržomi; vīnu degustācija Kindzmarauli; pusdienas Pasanauri; kahetiešu mielasts ar vīnu un gruzīnu ēdienu gatavošanas meistarklase vietējā saimniecībā; visas ieejas biļetes programmā paredzētajos apskates objektos (muzejos, baznīcās, vīna pagrabos un citi).

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
- Ceļojuma apdrošināšana līdz 65 g. – 7 €.

Papildus izdevumi pēc izvēles:
- Sēra pirtis par kabīni 2 – 3 personam – no 25 €;
- Pīlings un viegla masāža sēra pirtīs 1 personai - 5€;
- Pusdienas restorānā “Funikulieris” - no 30 GEL;
- Pusdienas restorānā Ahalacihē - no 20 GEL;
- Nacionālā šova programma ar vakariņām gruzīnu restorānā Tbilisi – 35 €.


Ceļojuma datums
Valsts   Ceļojuma veids
 
  Cilvēku skaits
 
Cena
Meklēt ceļojumus