Katalogs

Maija svētki Gruzijā

Ceļojuma veids: ceļojumi ar lidmašīnu
Piedāvājums spēkā: 28.04.2019
Dienas: 7
Cena no: 825.00 EUR
Tbilisi – Mcheta – Džvari klosteris – Kazbegs – Boržomi – Rabata – Vardzija – Kahetija.
Pieteikties

Izbraukšanas datums: 28.04.19. – 04.05.19.

Gruzija ir varena un plaši atvērta kā tās tautas sirds. Ja zemes virsū ir paradīze, tā atrodas tieši šeit – Gruzijā! Dosimies uz klintīs izcirsto seno pilsētu Vardziju, Alazanas ielejā nogaršosim gruzīnu virtuves gardos ēdienus un izbaudīsim īsta gruzīnu vīna garšu, ieslīgsim relaksējošā tvaika mākonī Tbilisi sēra pirtīs, padzersimies veselīgo minerālūdeni tieši no avota Boržomi un ļausimies labu cilvēku viesmīlībai! Palūkojiet kā dzīvo gruzīnu tauta, kā strādā un kā priecājas, ieklausieties visā pasaulē zināmajās gruzīnu tautas dziesmās, ļaujieties dzirksteļojošajām dejām, izbaudiet pasakaino kalnu un ieleju ainavu skaistumu! Atklājiet sev šo brīnišķīgo valsti – sirsnīgu, unikālu un neaizmirstamu!

Visas ekskursijas iekļautas cenā!

1 diena: 28.04.19. (svētdiena).
Tiešais lidojums no Rīgas, reiss BT 724 plkst. 22:55. Lidojums uz Gruziju, plkst. 03:25 ielidošana Tbilisi. Transfērs un agrā iekārtošanās 3-zvaigžņu viesnīcā Tbilisi.

2 diena: 29.04.19. (pirmdiena). Tbilisi – mana mīļā un dārgā!.
Vēlas brokastis viesnīcā. Lielā apskates ekskursija – iepazīšanās ar Tbilisi vēsturisko centru. Ekskursijas laikā Jūs redzēsiet: Cminda Samebu - Sv. Trīsvienības baznīcu – vienu no lielākajām pareizticīgo katedrālēm pasaulē; Metehi templi un leģendārā Tbilisi dibinātāja cara Vahtanga Gorgasili pieminekli un pa trošu ceļu pacelsieties svētajā Mtacminda kalnā, no kurienes paveras aizgrābjoša pilsētas panorāma. Šeit Jums būs iespēja papusdienot vienā no vecākajiem restorāniem pilsētā -“Funikulieris”, kur pasniedz gardākos gruzīnu virtuves ēdienus un visgaršīgākos pončikus pasaulē!! (par pap. maksu: no 25 lariem). Pēc pusdienām dosimies uz Abanotubani kvartālu ar slavenajām sēra pirtīm, kurās mīlēja atpūsties Puškins un Dimā, un pastaigāsimies pa Šardena ielu ar mājīgām kafejnīciņām un suvenīru veikaliņiem, Ciānas baznīcu un amizanto Rezo Gabriadzes leļļu teātra pulksteņtorni. Šaurās vecpilsētas ieliņas, vīna pagrabi un gleznu galerijas glabā Tbilisi senatnes aristokrātisko garu, bet, pārejot pa stikla “Miera” tiltu uz Kūras upes kreiso karastu, Jūs nonāksiet modernajā Rike parkā starp savādām skulptūrām un ar funikilieri nokļūsiet pie Narikala cietokšņa, kas uzcelts klints virsotnē jau 4. gs. un ir pati senākā Tibilisi daļa. Vakarā brīvajā laikā iesakām apmeklēt slavenās sērūdens pirtis un gūt īstu baudījumu miesai un garam! Nakts viesnīcā Tbilisi.

3 diena: 30.04.19. (otrdiena). Gruzijas svētvietas - Džvari, Mcheta. Boržomi.
Brokastis viesnīcā. Džvari klostera apmeklējums, no kura paveras senās Mchetas brīnišķīgā panorāma un redzama divu varenu upju – Kūras un Aragvi - savienošanās. Gluži kā putni Jūs izjutīsiet šeit brīvības garu! Saka – “Kurš nav bijis Mchetā, tas nav bijis Gruzijā”. Senā Gruzijas galvaspilsēta Mcheta ir svētceļojuma vieta un svētnīca katram gruzīnam. Tik daudz kulta vietu, kā šeit, nav nekur citur Gruzijā. Tāpēc šo seno pilsētu dēvē par “Otro Jeruzālemi”. Mēs apskatīsim Svetichoveli (Dzīvības pīlārs) katedrāli un Samtavro sieviešu klosteri, kur dzīvoja svētā Nino. Pastaiga pa pilsētu. Suvenīru bodītes, aromātiskas garšvielas, vīnogu našķis – čurčela, slavenā keramika un karstie hačapuri, kas tiko izņemti no krāsns! Pusdienas restorānā (par pap. maksu: no 15 lariem). Izbraukšana uz Boržomi pilsētu-kūrortu – Kaukāza veselības pērli, kas ērti paslēpusies pārsteidzoši skaistā kalnu ielejā. Pastaiga pa slaveno kūrortu – vēturiskās kolonādes ar minerālūdens avotiem, gleznainā kalnu upīte un pacelšanās ar trošu vagoniņu uz parka augšējo daļu. Pēc vēlēšanās pusdienas kādā no Boržomi restorāniem (no 15 lariem). Pie siltā avota nobaudīsim pasaulslaveno ūdeni “Boržomi “ tā pirmatnējā dabīgajā veidā. Vakarā, pēc brauciena pa ainavisku ceļu, nokļūsim līdz Akhalcikhei un Abastumani, kur pavadīsim nakti mājīgā viesnīcā. Pēc vēlēšanās un labvēlīgos laika apstākļos Jums būs iespēja kļūt par astronomiem un augstkalnu observatorijas teleskopā pavērot zvaigznes un planētas naksnīgajās dienvidu debesīs (par papildus maksu). Atpūta un nakts viesnīcā.

4 diena: 01.05.19. (trešdiena). Viduslaiku Gruzija – pa carienes Tamāras pēdām. Rabata – Vardzija.
Brokastis viesnīcā. Ahalacihes pilsētā, auksta klinšu masīva virsotnē slejas nepieejamais Rabatas cietoksnis, kas apbur ar savu skaistumu. Ekskursija pa cietoksni. Ahalacihes pilsētas un Rabatas cietokšņa teritorijā tālā pagātnē risinājās varenas kaujas un tika noslēgti Gruzijas valsts vēsturei liktenīgi svarīgi līgumi.
Varenā senatnes pērle, majestātiskais viduslaiku aizsardzības komplekss, Rabatas cietoksnis pēc restaurācijas ir kļuvis par veselu “pilsētu pilsētā”. Kompleksa teritorijā, blakus Svetās Marinas pareizticīgo baznīcai, atrodas mošeja, katoļu baznīca un benediktīniešu māsu klosteris, sinagoga un armēņu baznīca, turku pirtis un valdnieku kapenes. Mēs uzkāpsim cietokšņa mūros un aizsargtorņos, apmeklēsim vēstures muzeju un Džakeli dzimtas pili, ielūkosimies pareizticīgo baznīcā un mošejā un pastaigāsimies pa mūsdienīgu dārzu ar strūklakām un skaistām skulptūrām. Tālāk dosimies uz klinšu pilsētu Vardziju. Šeit Jūs nokļūsiet Gruzijas zelta laikmetā, carienes Tamāras valdišanas laikā. No tāluma šķiet, ka tas ir tikai maģiski skaists klinšu krāvums, bet, piebraucot tuvāk, atkļājas, ka tā ir pilsēta – ala. Grūti noticēt, bet šim klinšu arhitektūras šedevram ir vairāk nekā 600 istabu dažādos līmeņos, kas savstarpēji savienotas ar pārdomātu pāreju, kāpņu, tuneļu un koridoru sistēmu, kas iestiepjas klintī 50 metru dziļumā un 8 stāvu ēkas augstumā. Jūs redzēsiet Svētās Jaunavas Derības templi, kurš vēl joprojām darbojas, vīriešu klosteri kurā dzīvo 15 mūki un brīnišķīgas freskas, kas stāsta par carieni Tamāru un Gruzijas vēsturi. Atgriešanās Tbilisi. Nakts viesnīcā.

5 diena: 02.05.19. (ceturtdiena). Uz svētvietām, mīlestības un mākslas pilsētu un ciemos pie vīndariem Kahetijā. Bodbe-Signagi-Kvareli-Kindzmarauli-Cinandali.
Brokastis viesnīcā. Ekskursija uz Gruzijas austrumiem - Kahetijas reģionu. Šodien jūs uzzināsiet visu par gruzīnu vīnu dzimteni un viesmīlību. Mēs apmeklēsim Bodbe sieviešu klosteri, kur atrodas Svetās Nono bazilika, kas uzcelta Gruzijas kristītājas apbedīšanas vietā, bet, nokāpjot pie Svētās Nino brīnumdarītāja avota, varēsiet ievēlēties kādu vēlēšanos, kas noteikti piepildīsies. Mēs apstāsimies Signagi – mīlestības pilsētā, ļaujot tai mūs iemānīt savu šauro, mājīgo ieliņu labirintos. Maza, bet žilbinoši skaista, Signagi slejas pakalna galā, paverot pasakainu skatu pāri Alazanas ielejai. Pilsētai ir 23 torņi un 6 vārti, un to apjož 18. gadsimtā būvēts mūris ar lielāko cietoksni Gruzijā. Pārbrauciens uz Kvareli. Pa ceļam apmeklēsim vienu no pazīstamākajām rūpnīcām Kindzmarauli, kur būs iespēja iepazīties ar īsta gruzīnu vīna gatavošanas tehnologiju un protams nodegustēt lieliskos vīnus, kuru garša ir neaizmirstama. Izmantojiet iespēju nopirkt lieliskos vintāžas vīnus! Ekskursijas turpinājumā – brauciens uz kņazu Čavčavadze dzimtas muižu Cinandali. Šeit Jūs gaida pastaiga pa skaisto muižas dārzu un iepazīšanās ar kņazu dzimtas vēsturi.
Ģimenes vīna pagraba – marani apmeklējums pie vietējā vīndara: Jums būs lieliska iespēja iepazīties ar kahetiešu zemnieku darba ikdienu, nogaršot vietējo vīnu tieši no kvevri (lielām māla krūkām , kas ieraktas zemē) un piedalīties gruzīnu ēdienu gatavošanā. Mēs cepsim maizi, gatavosim hinkāļus un gruzīnu saldumus.
Noslēgumā Jūs gaida īstas gruzīnu dzīres ar tradicionālajiem gruzīnu ēdieniem, ceptu sivēnu uz iesma, mājas vīnu un slaveno gruzīnu daudzbalsīgo dziedājumu!
Atgriešanās Tbilisi. Nakts viesnīcā.

6 diena: 03.05.19. (piektdiena) Mēs braucam uz kalniem! Majestātiskais Kazbegs.
Brokastis viesnīcā. Pilnas dienas ekskursija: Ananuri – Džvari pāreja – Kazbegs – Svētās Trīsvienības templis – Gudauri.
Agri no rīta sāksies Jūsu ekskursija pa interesanto un ainavisko Gruzijas kara ceļa maršrutu, kas vēsturiski savienoja Gruziju ar Ziemeļkaukāzu. Šis senais vēsturiskai maršruts atklās Jums visu Zhinvali ezera skaistumu. Mēs apmeklēsim Ananuri viduslaiku pili, pa galvu reibinošiem šauriem kalnu ceļu serpantīniem pacelsimies uz Krusta pāreju un brauksim garām kalnu slēpošanas kūrortam Gudauri, redzēsim leģendārā "padebešu" jeb Gergeti - Sv.Trīsvienības tempļa neparasto skaistumu. Templis atrodas 2170 m augstumā, uz kurieni mēs dosimies ar džipiem. No šejienes paveras nepārspējami skaists skats uz Terekas upes ieleju, Stepancmindi ciematu un majestātisko, ar mūžīgo sniegu klāto, vulkānu – Kazbegu, kas personificē pašu Gruziju – lepnu, senu, leģendāru un noslēpumainu.
“Kazbegiešu” pusdienas hinkāļu dzimtenē Pasanauri. Atgriešanās Tbilisi. Vakarā – atvadu vakariņas nacionālā gruzīnu restorānā ar folkloras šova programmu. Jūs varēsiet redzēt ugunīgās gruzīņu dejas, paklausīties slaveno vīru daudzbalsīgo dziedājumu un, protams, novērtēt tradicionālo kaukāza virtuvi: khinkali, mcvadi, lobio, sacivi, gruzīnu vīnus un čaču! (par pap. maksu: 35 €) Atgriešanās viesnīcā. Atpūta.

7 diena: 04.05.19. (sestdiena).
Bezgala laimīgi, mēs pametam šo skaisto un viesmīlīgo zemi .. bet pārliecināti, ka tikai uz īsu brīdi! Transfērs uz lidostu plkst. 02:00. Izlidošana plkst.04:40* - avio pārlidojums Tbilisi-Rīga. Plkst.07:15* ierašanās Rīgā.

Ceļojuma cena: 925 € 825€

Standarta samaksas kārtība (ja nav paredzēti speciālie akcijas nosacījumi):
• Avansa iemaksa piesakoties ceļojumam un slēdzot līgumu 30% no ceļojuma summas.
• Atlikusī summa jāsamaksā ne vēlāk kā 30 dienas pirms ceļojuma sākuma.

Ceļojuma cenā ietilpst:

- Lidojums:Rīga - Tbilisi- Rīga (avio kompānija - airBaltic);
- Rokas bagāža (max svars 8 kg, max izmērs 55x40x20 сm), nododāmā bagāža: 1 soma (max svars 20 kg, 100х50х80 cm);
- Nakšņošana divvietīgā numurā: 5 naktis 3* zvaigžņu viesnīcā Tbilisi;
- Nakšņošana divvietīgā numurā: 1 nakts 3* zvaigžņu viesnīcā Akhalcikhe;
- Pavadošais gids no Rīgas;
- Profesionāla vietējā krievvalodīgā gida pakalpojumi;
- Vīnu degustācija:
- Ekskursiju un transporsta apkalpošana visa ceļojuma laikā;
- Visas ieejas biļetes programmā paredzētajos apskates objektos (muzejos, baznīcās, vīna pagrabos un citi);
- Mielasts ar folkloras programmu vīna pagrabā Kahetijā ar šašliku un vīnu, maizes, čurčelas un hinkāļu pagatavošanas meistarklasi;
- Pusdienas Kazbegā;
- Pusdienas Ahalacihē;
- Gruzīnu kolorīts un viesmīlība.

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
- Ceļojuma apdrošināšana līdz 65 g. – 7 €;

Papildus izdevumi pēc izvēles:
- Sēra pirtis par kabīni 2 – 3 personam – no 25 €;
- Pīlings un viegla masāža sēra pirtīs 1 personai - 5€;
- Nacionāla šova programma ar vakariņām gruzīnu restorānā Tbilisi – 35 €.

Top 10 ceļojumi
Itālija
335.00 EUR
09/03/2019 - 13/03/2019
2 personas | Autobuss
Pievienot grozam
Vācija
265.00 EUR
10/03/2019 - 14/03/2019
2 personas | Autobuss
Pievienot grozam
Itālija
240.00 EUR
10/03/2019 - 14/03/2019
2 personas | Autobuss
Pievienot grozam
Vācija
135.00 EUR
11/03/2019 - 15/03/2019
2 personas | Autobuss
Pievienot grozam
Igaunija
145.00 EUR
15/03/2019 - 19/03/2019
2 personas | Autobuss
Pievienot grozam
Nīderlande
285.00 EUR
09/04/2019 - 13/04/2019
2 personas | Autobuss
Pievienot grozam
Austrija
155.00 EUR
18/04/2019 - 22/04/2019
2 personas | Autobuss
Pievienot grozam
Portugāle
505.00 EUR
27/04/2019 - 01/05/2019
2 personas | Autobuss
Pievienot grozam
Ceļojuma datums
Valsts   Ceļojuma veids
 
  Cilvēku skaits
 
Cena
Meklēt ceļojumus