Katalogs

"Dzer, mīli, lūdzies..." Lieldienu brīvdienas un pavasaris Gruzijā!

Ceļojuma veids: ar lidmašīnu un autobusu
Piedāvājums spēkā: 12.04.2017.
Dienas: 6
Cena no: 530.00 EUR
Tbilisi – Mcheta – Džvari klosteris –Kahetija – Kazbegi
Pieteikties

AKCIJA 595 € 530 €.

Izlidošanas datums: 12.04.2017 – 17.04.2017  (6 dienas)

Lieldienas ir vienas no svarīgākajiem svētkiem kristiešu pasaulē. Kristus augšāmcelšanās svētkus Gruzijā vienmēr atzīmē ar īpašu svinīgumu. Viesis Gruzijā – Dieva sūtīts! Apmeklējot Gruziju šinī laikā, Jums paliks tikai pašas siltākās atmiņas par šo braucienu. Lieldienu laikā gruzīni sveic viens otru ar vārdiem “Kristos Agzdga!” (“Kristus Augšāmcēlies!”), uz ko parasti seko atbilde “Češmaritad Agzdga!” (“Tiešām Augšāmcēlies!”). Šinī dienā visas māju durvis ir atvērtas viesiem. Gruzija ir varena un plaši atvērta kā savas tautas sirds. Ja zemes virsū ir paradīze, tā atrodas tieši šeit – Gruzijā! Palūkojiet kā dzīvo gruzīņu tauta, kā strādā un kā priecājas, ieklausieties visā pasaulē zināmajās gruzīņu tautas dziesmās, ļaujieties nenogurstošajām dejām, izbaudiet pasakaino kalnu un ieleju ainavu skaistumu! Atklājiet sev šo brīnišķīgo valsti – sirsnīgu, unikālu un neaizmirstamu!!!

1 diena: 12.04.17. (trešdiena).
Tiešais lidojums no Rīgas, reiss BT 724 plkst.22:55. Lidojums uz Gruziju, Plkst.03:25 ielidošana Tbilisi. Transfērs un agrā iekārtošanās 3-zvaigžnu viesnica Tbilisi.

2 diena: 13.04.17. (ceturtdiena). Mans mīļais Tbilisi.
Brokastis. Brīvais laiks vai pilnas dienas ekskursija pa Tbilisi (par papildus samaksu: 20 €).
Apskates pastaigas ekskursija pa Tbilisi. Lielākais Gruzijas dievnams – Sameba jeb Sv.Trīsvienības pareizticīgā baznīca, kas apburs ar savu skaisto un diženo arhitektūru, lielisko stilu un āra dekoru. Tikpat pazīstams Tbilisi piemineklis ir Metehi templis pašā Kūras upes akmeņainajā krastā, kas senāk kalpoja kā cietoksnis un gruzīņu valdnieku rezidence. Dosimies pastaigā pa Tbilisi vecpilsētas šaurajām ieliņām, kurās izvietoti nelieli suvenīru un paklāju veikaliņi. Nonāksim pie mūsdienīgā stikla tilta, kuru valsts prezidents nosauca par Miera tiltu. Vecpilsētas daļā atrodas slavenās Tbilisi sēru pirtis. Tās tika celtas dažādos laikos, bet aptuveni tās tiek datētas ar XVII-XIX gs. Pa trošu ceļu nokļūsim pie Narikala cietokšņa, lai varētu izbaudīt skaistos skatus uz pilsētu.
Tradicionālas gruzīnu pusdienas pēc vēlēšanās (par papildus samaksu: no 10-30 lariem). Brīvajā laikā Jūs varat pasēdēt vietējās kafejnīcās, pastaigāties pa pilsētu, vai apmeklēt slavenās Tbilisi sērūdens pirtis (par papildus samaksu: no 5 € - 25 €). Nakts viesnīcā Tbilisi.

3 diena: 14.04.17. (piektdiena). Uz svētnīcam Kahetija, mīlestības un mākslas pilsētā, ciemos pie vīndara.
Brokastis. Ekskursija uz Gruzijas austrumiem - Kahetijas reģionu (par papildus samaksu: 45 €).
Šodien jūs uzzināsiet viss par gruzīņu vīnu dzimtene un viesmīlību. Mes apmeklēsim Bodbe, slaveno sieviešu klosteri Gruzijā, kas ir vispāratzītais Gruzijas svētums. Klosteri dibināja Sv. Nino apbedīšanas vietā, un tas ir viens no pirmajiem kristiešu kulta celtnēm Gruzijas teritorijā. Pēc vēlēšanās var nolaisties pie Svētās Nino brīnumainā avota un ievēlēties kādu vēlēšanos. Mēs dosimies Signagi pilsētas izpētē, ļaujot tai mūs iemānīt savu šauro, mājīgo ieliņu labirintos. Maza, bet žilbinoši skaista, Signagi slejas pakalna galā, paverot pasakainu skatu pāri Alazani ielejai. Labos laika apstākļos tālumā pat var redzēt vareno Kazbeku. Pilsētai ir 23 torņi un 6 vārti, un to apjož 18. gadsimtā būvēts mūris, kas aicina, lai pa to dotos pastaigā. Te arī atrodas slavenā gruzīnu tautas mākslinieka N. Pirosmani muzejs, kurā glabājas 16 dižgara radīto darbu oriģināli (ja atvērts).
Pusdienas kahetiešu stilā (par papildus samaksu: līdz 30 lariem). Suvenīru veikalu apmeklēšana, kur var nopirkt vīnu, aromātiskas garšvielas, čurčelu, sieru un suvenīrus.
Tālāk dodamies uz Cinandali. Cinandali – slavenas gruzīņu vīns un ciematiņš Kahetijā ar tādu pašu nosaukumu – tas ir viens no gruzīņu vīndarītavu centriem. Šeit pat arī atrodas Cinandali muiža, kas pārsteidz ar savu brīnumaino dārzu, pili un lieliskiem skatiem, kas paveras uz Alazanas ieleju. Cinandales muižu saņēma mantojumā gruzīnu romantisma pamatlicējs, sabiedriskais cilvēks A.Čavčavadze. Šī dzimta ir dāvājusi pasaulei slavenus politiķus, karavadoņus, dzejniekus un zinātniekus. Jūs varēsiet apmeklēt šo skaisto muižu, pastaigāt pa pils parku un paši pārliecināties par to kā dzīvojuši gruzīnu aristokrāti. Jūs uzzināsiet visu par vīnu darītavas īpatnībām un vīnogu audzēšanu šinī unikālajā vīndarītavas kompleksā.
Pilsēta Telavi, kur, kā zināms, dzīvo Mimino, ir slavena ar saviem vīniem, Kahetijas kolorītu un skaisto arhitektūru. Pastaiga pa Alazanas ielejas seno pilsētu. Viens no Telavi simboliem ir vairāk kā 900 gadu vecais platāna koks (40 metri garumā un 11,4 metri apkārtmērā), kas piepilda vēlēšanās, ja to visi kopīgi apķer un ievēlās kaut ko ļoti labu. Vakarā atgriešanās uz Tbilisi caur neatkārtojamu pēc skaistuma Gomboras pāreju (1980 m). Atpūta un nakts viesnīcā Tbilisi.

4 diena: 15.04.2017. (sestdiena). Majestātiskie kalni – Kazbegi.
Brokastis. Brīvais laiks vai pilnas dienas ekskursija: Ananuri – Džvari – Kazbegi – Sv.Trīsvienības templi – Gudauri (par papildus samaksu: 45 €).
Ekskursija uz Kazbegi pa interesanto un ainavisko Gruzijas kara ceļa maršrutu, kas vēsturiski savienoja Gruziju ar Ziemeļkaukāzu. Šis senais vēsturiskai maršruts, kas atklās Jums visu Zhinvali ezera skaistumu. Apmeklēsim Ananuri pils kompleksu, pacelsimies pa galvu reibinošajiem šaurajiem serpentīniem. Iepazīšanās ar senās Gergeti Sv.Trīsvienības templi. Viņu var vērot ne tikai no apakšas, bet arī no augstuma 2170 m. No skata laukuma var baudīt Tereka ielejas ainavas un sniegotā izdzisušā vulkāna Kazbegi. Majestātiskais Kazbegs ir trešā augstākā virsotne Gruzijas Kaukāza kalnos. Tā ir skaistākā Kaukāza kalnu grēdas virsotne, kuras augstums ir 5033 m virs jūras līmeņa.
Pusdienas pēc vēlēšanās (par papildus samaksu: 15 lari). Vakarā plkst.21:00 atgriešanās uz Tbilisi. Ja būs vēlēšanās, Jums būs iespēja apmeklēt svētku dievkalpojumu pareizticīgajās un katoļu baznīcās! Nakts viesnīcā Tbilisi.

5 diena: 16.04.2017. (svētdiena). Priecīgas Lieldienas!.
Brokastis. Brīvais laiks vai pilnas dienas ekskursija: Džvari klosteris – Mcheta (par papildus samaksu: 25 €).
Džvari klostera (V gs.) apmeklējums, no kura paveras senās galvaspilsētas brīnišķīgā panorāma. Leģenda vēsta, ka šis dievnams tika uzcelts virs ciedra celma, no kura plūda aromātiskā eļļa (mirres), zem šī ciedra savulaik lūgusies Gruzijas apgaismotāja, svētā Nino. Pakājē šalc divas pazīstamākās Gruzijas upes - Kura un Aragvi. Savukārt pretī redzama plašā Mchetas panorāma. Vējainās Džvari nogāzēs aug Vēlēšanu koks, svētceļnieki uz tā sasien lentītes, iedomājoties vēlēšanās.
Saka – “Kurš nav bijis Mchetā, tas nav bijis Gruzijā”. Mcheta – ļoti sena pilsēta, pirmā Gruzijas galvaspilsēta, šīs apbrīnojamās valsts dvēsele, katra gruzīņa svētnīca. Tik daudz svētvietu un kults vietu, kā Mchetā, nav nevienā vietā Gruzijā. Tāpēc šo seno pilsētu dēvē par “Otro Jeruzālemi”. Šeit mēs apskatīsim Svetichoveli katedrāli (XI gs.) – divpadsmit apustuļu katedrāli, kurā apglabāta Kristus mantija. Pastaiga pa pilsētu. Suvenīru bodītes, aromātiskas garšvielas, gruzīņu tradicionālais našķis – čurčela, slavenā keramika un karstie hačapuri, kas tiko izņemti no krāsns!
Pusdienas pēc vēlēšanās (par papildus samaksu: no 30 lari).
Vakarā ierašanās Tbilisi. Aicinām apmeklēt slavenu gruzīņu restorānu “Dzirnavas” (Tsiskvili), kur Jūs varēsiet redzēt ugunīgās gruzīņu dejas, paklausīties slaveno vīru daudzbalsīgo dziedājumu un, protams, novērtēt tradicionālo kaukāzu virtuvi: khinkali, mcvadi, lobio, sacivi, gruzīņu vīnus un čaču (par papildus samaksu: 30 €).
Nakts viesnīcā Tbilisi.

6 diena: 17.04.17. (pirmdiena).
Transfērs uz lidostu plkst.02:30. Izlidošana plkst.04:40* - avio pārlidojums Tbilisi-Rīga. Plkst.07:15* ierašanās Rīgā.

Cena: 595 €*.

Standarta samaksas kārtība (ja nav paredzēti speciālie akcijas nosacījumi):
• Avansa iemaksa piesakoties ceļojumam un slēdzot līgumu 30% no ceļojuma summas.
• Atlikusī summa jāsamaksā ne vēlāk kā 30 dienas pirms ceļojuma sākuma.

Ceļojuma cenā ietilpst:
- Lidojums: Rīga - Tbilisi - Rīga (avio kompānija - airBaltic);
- Rokas bagāža (max svars 8 kg, max izmērs 55x40x20 сm), nododāma bagāža: 1 soma (max svars 20 kg, 100х50х80 cm);
- Nakšņošana divvietīgā numurā:
- 5 naktis 3 zvaigžņu viesnīcā Tbilisi (izmitināšana pēc uzņemošā tūroperatora izvēles: www.hotel-penthouse.ge; www.hotelgureli.com; www.epichotel.ge; www.hotel-tiflis.com);
- Profesionāla krievvalodīgā gida pakalpojumi
- Transporta apkalpošana;
- Gruzīnu viesmīlība;
- Ekskursiju programma, brokastis - saskaņā ar programmu, izņemot par papildinājumu samaksu.

Papildus izdevumi:
- Piemaksa par single numuriņu - 175 €;
- Veselības medicīniskā apdrošināšana ceļojumā laikā - 10 €;
- 2 diena: Mans mīļais Tbilisi - 20 €;
- 3 diena: Uz svētnīcam Kahetija, mīlestības un mākslas pilsētā, ciemos pie vīndara - 45 €;
- 4 diena: Majestātiskie kalni – Kazbegi - 45 €;
- 5 diena: Džvari klosteris – Mcheta - 25 €;
- Degustācija un ieejas biļetes muzejos un ekskursiju objektos - 25 €
- Ekskursijas pakete (2-3-4-5 diena + ieejas biļete + degustācija) - 160 €.
***Pakete par papildus ekskursijām ir jārezervē un jāapmaksā ne vēlāk kā 20 dienas līdz izbraukšanai.

*Ceļojuma cena, ja klients neņem ekskursijas paketi: 695 €.

- Sēru pirtis par numuriņu 2-3 cilvēkiem: no 25 €;
- Pīlings un viegla masāža sēra pirtīs 1 cilvēkam: 5 €;
- Nacionālā šova programma ar vakariņām gruzīnu restorānā “Dzirnavas” Tbilisi: 30 €

Informācija ceļotājiem:
- Ieceļošanai Gruzijā uz laiku ne vairāk kā 90 dienas (katras 180 dienas), vīza nav vajadzīga.
- Valūta: lari. 1 € ~ 2.6 GEL
- Veikali ir atvērti no 09:00 – 19:00, lielveikali strādā visu diennakti. Tirdziņi strādā no 06:00/07:00 līdz 16:00/18:00 bez brīvdienām. Aktīvāka pārdošana notiek agrajās rīta stundās.
- Iesakām atvest: vīnu, čaču, saldumus, īstu gruzīnu sieru suluguni, garšvielas, vīna ragu, tradiconālo apģērbu, izvēlēto gardumu receptes.

Dokumentu saņemšanas veids - elektroniskās biļetes + vaučeris. 3/5 dienas pirms ceļojuma sākuma/izlidošanas uz e-pastu tiks nosūtīts rezervācijas apstiprinājums aviobiļete ar biļešu numuriem, kas arī būs elektroniskās biļetes + vaučeris. Rezervācijas apstiprinājums jāuzrāda reģistrējoties uz reisu.

*Tūroperators ir tiesīgs mainīt ceļojuma programmas secību.

Ceļojuma datums
Valsts   Ceļojuma veids
 
  Cilvēku skaits
 
Cena
Meklēt ceļojumus