Katalogs

Nedēļas nogale Stambulā

Ceļojuma veids: ceļojumi ar lidmašīnu un autobusu
Dienas: 4
Cena no: 250.00 EUR
Pieteikties

Ekskursiju programma

1 diena (ceturtdiena / piektdiena).
Izlidošana no Rīgas. Ierašanās Stambulā. Lidojot ar a/kompāniju Turkish Airlines, transfērs tiek iekļauts cenā. Pēc tikšanās lidostā un transfēra uz viesnīcu, brīvais laiks. Aicinām Jūs doties vakariņās viesnīcas restorānā un pēc tam doties nesteidzīgā pastaigā viesnīcas tuvumā, jo patiesā iepazīšanās ar pilsētu sāksies nākamajā dienā.

2 diena ( piektdiena / sestdiena).
Brokastis viesnīcā. Stambulas apskates ekskursija: Ēģiptiešu tirgus - garšvielu tirgus, kas atrodas netālu no Yeni Cami mošejas. Kopš seniem laikiem šeit pārdeva garšvielas un vīrakus, kurus šurp ieveda ēģiptiešu kuģi. Pastaiga pa Bosforu - leģendāro Bosforas šausumu, kurš atdala Eiropu un Āziju, gar piekrasti, kur ciprešu ieskautas rindojas burvīgas koka mājas un Osmaņu impērijas cietokšņi. Editepe kalns - atrodas pilsētas Āzijas daļā un ir viens no visaugstākajiem Stambulas punktiem. No apskates vietas paveras burvīga pilsētas panorāma. Pārbrauciens pāri Bosforas tiltam. Topkapi pilsēta + dārgumu glabātuve - Osmaņu impērijas varas centrs XV-XIX.gs. Pils komplekss sastāv no vairākiem paviljoniem, virtuves, harēma, bibliotēkas, dārgumu glabātuves utt. Šeit apskatei ir izlikti unikāli priekšmeti no porcelāna, zelta, sudraba un dārgakmeņiem, kā arī brīnišķīga senu manuskriptu un relikviju kolekcija. Hipodroms - otrais lielākais hipodroms pēc romiešu, viena no svarīgākajām vietām Romas, Bizantijas un Osmāņu impērijas laika, kas mūsdienās ir kļuvis par muzeju zem atklātām debesīm. Zilā mošeja - viena no lielākajām mošejām pasaulē, ar 6 minaretēm un savu nosaukumu ieguvusi, pateicoties skaistajām zilās krāsas fajansa flīzēm, kas izmantota apdarei. Sv.Sofijas templis - ceturtais lielākais templis pasaulē, celts IV gs., unikāla bizantiešu arhitektūras paraugs ar senām freskā un mozaīkām.

3 diena (sestdiena / svētdiena).
Brokastis viesnīcā. Ekskursijas brauciens svētdienā: Vlahernas baznīca - viena no svarīgākajām pareizticīgo baznīcām. Patriarhāts - sākot no XVII gs pasludināts par Vispasaules patriarhātu. Galvenajā katedrālē glabājas svēto relikvijas un šeit norisinās svētku dievkalpojumi. Mozaīku muzejs Horas baznīcā - muzejs ir pazīstams ar saviem retajiem mozaīku paraugiem. To tematiskajai dažādībai un bagātajai detalizācijai nav līdzvērtīgu starp Bizanetiešu pilīm. Horas baznīca agrāk bija daļa no klostera kompleksa. "Hora" var tulkot kā "priekšpilsētas klosteris" un tiek uzskatīts, ka tas celts VI gs. Tas ir vairākkārtīgi atrestaurēts, pārbūvēts, bet tas nav slavens dēļ arhitektūras iezīmēm, bet gan mozaīkām un freskām. Šīs mozaīkas tika radītas 1316-1321.gados pēc muižnieka Feodora Metohita pasūtījuma, kurš šeit pavadīja savas pēdējās dienas, kā arī tika apglabāts šeit. Dolombače pils - lielisks pils komplekss, kas sastāv no vairākām brīnišķīgām istabām un skaistu dārzu. Pils interjera priekšmeti ir unikāli roku darbi. Šī pils bija reiz Ataturka rezidence, kur pavadīja šeit savus mūža pēdējos mirkļus.

4 diena (svētdiena / pirmdiena).
Brokastis viesnīcā. Transfērs no viesnīcas uz lidostu. Izlidošana uz Rīgu.

***Atpūtu Stambulā ir iespējams pagarināt pēc Jūsu vēlmēm.

Ceļazīmes cena:
viesnīca HALI HOTEL 3*
- vienam cilvēkam  divvietīgā vai trīsvietīgā numuriņā - EUR 250
- piemaksa par vienvietīgu numuriņu - EUR 100

 

viesnīca MINA 3*
- vienam cilvēkam divvietīgā vai trīsvietīgā numuriņā - EUR 275
- piemaksa par vienvietīgu numuriņu - EUR 100

 

viesnīca ADMIRAL PALACE HOTEL 4*
- vienam cilvēkam divvietīgā vai trīsvietīgā numuriņā - EUR 300
- piemaksa par vienvietīgu numuriņu - EUR 120

 

Ceļojuma cenā ir iekļauts:
- Dzīvošana izvēlētajā viesnīcā;
- Brokastis;
- Transfērs lidosta-viesnīca-lidosta;
- 2 ekskursijas dienas;
- Profesionāla krievu valodā runajoša gida pakalpojumi;
- Ieejas biļetes muzejos kā norādīts programmā.

 

Cenā nav iekļauts:
- Aviobiļete Rīga-Stambula-Rīga. Cena sākot no - EUR 200;
- Medicīnas apdrošināšana - EUR 6;
- Papildus ekskursijas.

Ceļojuma datums
Valsts   Ceļojuma veids
 
  Cilvēku skaits
 
Cena
Meklēt ceļojumus