Pasomi ceļotājiem

Ko ņemt līdzi ceļojumā?

Izbraucot ārpus Latvijas, vienmēr līdzi jābūt vismaz vienam no šiem personu apliecinošiem dokumentiem:

 • pasei
 • personas apliecībai (IeD)

Pie tam jāņem vērā, ka ne visās valstīs varēsiet iebraukt ar personas apliecību – par prasībām pret dokumentiem ieceļošanai katrā konkrētā valstī vislabāk jautāt Ārlietu ministrijas konsulārajā departamentā (www.am.gov.lv).

Gandrīz vienmēr noderēs:

 • kaut kas pret lietu;
 • aizsargkrēms pret saules apdegumiem;
 • kāds silts apģērbs (pat ja dodamies uz siltajām zemēm);
 • apavi, kuros elpo un atpūšas kājas (gan autobusā braucot, gan naktsmājās);
 • ērta rokas somiņa vai neliela mugursoma, ne tikai lielais ceļojuma čemodāns.

Kādi dokumenti ir vajadzīgi, lai noformētu ceļojumu?

Ir nepieciešams personu apliecinošs dokuments – pase vai personas apliecība. Ja pērkat ceļojumu sev un citiem līdzbraucējiem, Jums pie pasūtījuma noformēšanas būs jāsniedz arī pārējo līdzbraucēju personas dati.

Kāds ir nepieciešamais pases derīguma termiņš?

Ceļošanai ārpus Eiropas Savienības pasei ir jābūt derīgai vismaz 3 mēnešus pēc atgriešanās no brauciena, taču ir valstis, uz kurām var ceļot tikai ar pasi, kas pēc ceļojuma beigām būs derīga vēl vismaz 6 mēnešus. Dodoties uz / šķērsojot valstis, kas pievienojušās Šengenas līgumam, ir pietiekami, ja pase vēl ir derīga pēdējā ceļojuma dienā. Lai uzzinātu kādam ir jābūt pases derīguma termiņam, ceļojot uz attiecīgo valsti, nepieciešams sazināties ar konkrētās valsts vēstniecību Latvijā. Ceļošanai ārpus Latvijas nav derīgas Latvijas pilsoņa pases, kuras izdotas  līdz  2002. gada 30. jūnijam (ar ielīmētu fotokartīti). C eļošanai  ārpus Šengenas zonas valstīm nav izmantojamas Latvijas  pilsoņu un  nepilsoņu pases, kas izsniegtas ar  derīguma termiņu 50 gadi . Vienmēr un savlaicīgi pārbaudi pases derīguma termiņu pirms ceļojuma!

Vai, ceļojot kopā ar bērnu, bērnam ir vajadzīga pase?

Jā, bērnam tāpat kā pieaugušajam, lai izbrauktu ārpus valsts, pase ir vajadzīga. Gadījumos, kad bērnu ceļojumā nepavada kāds no vecākiem, bērna pavadonim nepieciešama notariāli apliecināta vecāku pilnvara. Piemēram, ja vecmāmiņa dodas ceļojumā ar savu mazbērnu, bērna mātei vai tēvam pie notāra jāsastāda un jāapliecina pilnvara, kas dod tiesības vecmāmiņai izceļot no valsts kopā ar viņas mazbērnu.

Vai dodoties ceļojumā ir nepieciešamas vīzas?

Informāciju par valstīm, uz kurām dodoties ir nepieciešama vīza LR PILSOŅIEM un NEPILSOŅIEM, var uzzināt LR Ārlietu ministrijas konsulārā departamenta mājas lapā (www.am.gov.lv).

Vai man pirms ceļojuma ir jāvakcinējas?

Ja gatavojaties doties uz eksotiskajām valstīm vai uz augsta riska apgabaliem, kuros pastāv iespēja inficēties ar dzelteno drudzi, A, B hepatītu, holeru vai citām bīstamām slimībām, būtu vēlams vakcinēties, taču ir jākonsultējas ar speciālistu par nepieciešamām vakcīnām. Te būsinformācija par vakcināciju (www.aslimnica.lv).

Kā ir ar drošību ceļojumam izvēlētajā valstī?

Pirms ceļojuma, būtu vēlams iepazīties ar situāciju konkrētajā valstī. Ārlietu ministrijas mājas lapā tiek regulāri ievietota informācija par tām valstīm, kuras nebūtu ieteicams apmeklēt vai kurās būtu jāievēro īpaša piesardzība (www.am.gov.lv). Tāpat būtu vēlams pirms ceļojuma noskaidrot, kur atrodas maršrutam tuvākā Latvijas pārstāvniecība. Gadījumā, ja tās nav ceļojuma galamērķī, tad varat griezties tuvākās Eiropas Savienības dalībvalsts pārstāvniecībā. Iesakām iepazīties arī ar attiecīgās valsts, uz kuru grasāties ceļot, sabiedriskās kārtības noteikumiem, kultūras iezīmēm u.t.t.. Un pats galvenais – ir jāsargā pašiem sevi, tad arī Dievs jūs sargās!

Kādas ir iespējamās papildizmaksas?

Ar mums zināmajām papildus izmaksām vienmēr var iepazīties katra konkrētā brauciena apraksta sadaļā “Papildus informācija”. Šādi Jūs jau laikus varat plānot nepieciešamību pēc noteiktām summām ārvalstu valūtās, kuras ņemsiet līdzi braucienā un kuras būtu vēlams iegādāties jau savlaicīgi un par izdevīgu kursu. Jāmaksā būs tabulā norādītajā valūtā (pievēršam Jūsu uzmanību, ka papildus izmaksās iespējamas nelielas izmaiņas).

Kur un kā mainīt naudu?

Ja ceļojumā ir nepieciešama specifiska valūta – Polijas zloti (PZL), Ungārijas forinti (HUF) vai Horvātijas kunas (HRK) u.tml., to iesakām pirkt valūtas maiņas punktā “Tavex” (www.tavex.lv). Lielākoties ceļojuma apdrošināšanas polise cenā neietilpst. Katrs pats ir atbildīgs par savu veselību ceļojuma laikā – to var nokārtot jebkurā apdrošināšanas kantorī vai arī Bulta -Tūrs  birojā (pārstāvam BAN). Vidējā cena par vienu apdrošināto dienu ir ~ 0.60 Euro vienam cilvēkam.

Ja man ir EVAK karte, vai jāiegādājas ceļojuma apdrošināšana?

Pirmkārt, EVAK darbojas tikai Eiropas Savienībā! Otrkārt, EVAK karte nesedz visus izdevumus pilnībā – ar to Jūs visās ES dalībvalstīs esat tiesīgi saņemt valsts nodrošinātos medicīnas pakalpojumus, maksājot tikpat cik vietējie iedzīvotāji.

Kas ir Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK)?

Eiropas veselības apdrošināšanas karte jeb EVAK (angļu valodā - European Health Insurance Card) personai, uzturoties citā Eiropas valstī, apliecina tiesības saņemt nepieciešamo un neatliekamo medicīnisko veselības aprūpi tādā pašā apjomā, kāda tā tiek nodrošināta attiecīgās valsts iedzīvotājiem. Latvijā Eiropas veselības apdrošināšanas karti bez maksas izsniedz Veselības norēķinu centrs un karte ir derīga trīs gadus. EVAK karte nav privāta ceļojuma apdrošināšanas karte. EVAK nesedz privātu ārstniecības iestāžu medicīniskos pakalpojumus, nesedz pacienta iemaksas, ja tādas attiecīgajā valstī ir noteiktas, un nesedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumu apmaksu, pacienta smagas saslimšanas gadījumā. Sīkāku informāciju atradīsiet šeit.

Vai Bulta-Turs piedāvājumus var nopirkt birojā?

Jā, visus mūsu piedāvājumus var nopirkt gan tiešsaistē internetā, gan pie mums birojā Vaļņu iela 19 (2.stāvs), Vecrīga.

Vai Bulta-Turs piedāvājumus var nopirkt, nenākot uz biroju?

Jā, visus mūsu piedāvājumus var nopirkt (pasūtīt un apmaksāt) tiešsaistē internetā. Tas ir ērti, vienkārši un droši. Apmaksāt tiešsaistes pasūtījumu varat ar jebkuru maksājumu karti, Swedbank internetbanku tiešsaistē, kā arī varat saņemt rēķinu un apmaksāt pasūtījumu, uz šī rēķina pamata pārskaitot naudu no jebkuras bankas.

Kādi ir pakalpojumu pasūtīšanas / pirkšanas noteikumi / kārtība?

Ir divi veidi kā varat nopirkt pakalpojumu – ceļojumu. Pirmais variants – atnākot uz mūsu biroju (Vaļņu iela 19 (2.stāvs), Vecrīga), ņemot līdzi personu apliecinošu dokumentu (pase vai personas apliecība / IeD). Otrs variants – tiešsaistē internetā.

Kā varu samaksāt par ceļojumu?

To var izdarīt jebkurā no Jums vēlamajiem veidiem – gan tiešsaistē internetā (iespējams nekavējošs maksājums ar bankas karti, Swedbank interneta banku, kā arī maksājums, pārskaitot nepieciešamo summu uz rēķina pamata, kas saņemts no sistēmas), gan skaidrā naudā mūsu birojā.

Vai nepieciešams uzreiz apmaksāt pilnu ceļojuma cenu?

Lai rezervētu vietas braucienā, ja līdz tā sākumam atlicis vairāk kā mēnesis, jāiemaksā vismaz 30% no ceļojuma vērtības. Ja līdz ceļojumam atlikušas mazāk kā 20 dienas dalītais maksājums vairs nebūs iespējams.

Kā es varu atteikties no brauciena un vai saņemšu atpakaļ iemaksāto naudu?

Pēc savas iniciatīvas klients var atteikties no brauciena, uzrakstot rakstveida atteikumu un atsūtot to ierakstītā vēstulē pa pastu uz Bulta-Turs biroja adresi vai uz e-pastu bultatur@bultatur.lv, vai, nogādājot to mūsu birojā personīgi. Klienta atteikuma tiesības definētas tūrisma līguma 5. punktā un iespējas pilnībā vai daļēji saņemt atpakaļ par braucienu samaksāto naudu ir šādas:

 • Ja līdz brauciena sākumam atlikušas 29 – 20 dienas – KLIENTS zaudē 50 % no pakalpojuma cenas.
 • Ja līdz brauciena sākumam atlikušas 19 – 10 dienas – KLIENTS zaudē 75 % no pakalpojuma cenas.
 • Ja līdz brauciena sākumam atlikušas mazāk par 10 dienām – KLIENTS zaudē 100 % no pakalpojuma cenas.
 • Vīzas noformēšanas gadījumā tiek ieturēti konsulārie izdevumi.
 • KLIENTAM patvaļīgi pārtraucot ceļojumu vai atsakoties no kāda apmaksāta papildpakalpojuma ceļojuma laikā, kompensācija par neizmantoto daļu netiek izmaksāta.

Gadījumos, ja neparedzētu apstākļu dēļ nevarat doties braucienā, iesakām nevis atteikties no brauciena un zaudēt naudu, bet gan izmantot iespēju bez papildus maksas aizvietot jūs ar citu braucēju – atdāviniet vai pārdodiet savu vietu braucienā radiem, draugiem, kolēģiem vai paziņām (jāņem vērā, ka tas neattiecas uz čarteru programmām).

Ceļojuma datums
Valsts   Ceļojuma veids
 
  Cilvēku skaits
 
Cena
Meklēt ceļojumus